Premier: Wojsko Polskie jest przesuwane na wschód

foto
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Premier powiedział, że polska armia musi być silna, żeby nie trzeba było jej używać w wojnie.
  • Mateusz Morawiecki powiedział, że polski rząd koncentruje się obecnie na energii i bezpieczeństwie jako dwóch według niego najważniejszych obszarach.
  • Wymienił energię, sfery bezpieczeństwa, zabezpieczenie granic, budowę barier fizycznych, wzmocnienie polskiej armii samodzielnie, jak i w ramach NATO.
  • Powiedział, że nie będzie silnego państwa bez silnego wojska, mówiąc o “wzroście gospodarczym Polski w ostatnich latach w porównaniu z resztą krajów UE”.
  • Zobacz też: Izera – pierwszy polski samochód elektryczny produkowany we współpracy z chińskim koncernem

W piątek premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w bazie 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie podkreślił obecne cele rządu dotyczące bezpieczeństwa Polski oraz niektóre z pojawiających się zagrożeń.

Powiedział, że silna gospodarka i finanse to podstawa, dodając, że rząd dąży do zapewnienia lepszego sprzętu i szkolenia polskim żołnierzom. Premier podkreślił, że Federacja Rosyjska stanowi poważne zagrożenie dla Polski, dodając, że choć wiele krajów “nagle obudziło się ze śpiączki geopolitycznej”, to Polska w dużym stopniu spodziewała się “negatywnego biegu wydarzeń”.

Morawiecki powiedział, że polski rząd koncentruje się obecnie na energii i bezpieczeństwie jako dwóch podług niego najważniejszych obszarach. Wymienił energię, sfery bezpieczeństwa, zabezpieczenie granic, budowę barier fizycznych, wzmocnienie polskiej armii samodzielnie, jak i w ramach NATO.

Wojsko Polskie jest przesuwane w kierunku wschodniej części terytorium naszego kraju. Robimy to po to, aby jak najlepiej zabezpieczyć się przed potencjalnymi i rzeczywistymi ryzykami.

“Nie będzie silnego państwa bez silnego wojska”

Szef polskiego rządu powiedział, że nie będzie silnego państwa bez silnego wojska, mówiąc o “wzroście gospodarczym Polski w ostatnich latach w porównaniu z resztą krajów UE”.

To ważne, ponieważ silna gospodarka i finanse muszą stanowić i stanowią podstawę do przyspieszonych zakupów uzbrojenia, po to żeby polska armia była tak silna, aby najlepiej nigdy nie musiała być używana na polu bitwy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY