6 dziwnych pytań, które pomogą Ci znaleźć Twój cel życiowy

materiał partnerski
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nie możesz znaleźć swojego życiowego celu? Wejdź i zapoznaj się z 6 dziwnymi pytaniami, które prawdopodobnie pomogą Ci znaleźć Twój życiowy cel.

Istniejemy na tej ziemi przez nieokreślony czas. W tym czasie robimy różne rzeczy. Niektóre z tych rzeczy są ważne inne z kolei mniej istotne, do takich z pewnością możemy zaliczyć grę w kasynie online Verde Casino. Ważne rzeczy nadają naszemu życiu sens i szczęście. Te nieistotne to w zasadzie tylko zabijanie czasu.

Jednakże, aby odkryć swój cel, konieczne jest dokładne przewartościowanie swojego życia. Pomóc Ci w tym mogą również nietypowe pytania, które powinieneś sobie zadać. Poniżej wymieniliśmy te, które w naszej opinii są najbardziej trafne.

1. Jakie fakty na Twój temat sprawiłyby, że 8-letni „ty” miałbyś powody do płaczu?

Wszyscy mamy tendencję do utraty kontaktu z tym, co kochaliśmy w dzieciństwie. Coś z presją społeczną okresu dojrzewania i zawodową presją młodej dorosłości wyciska z nas pasję. Jesteśmy uczeni, że jedynym powodem, dla którego warto coś robić, jest to, że zostaniemy za to jakoś wynagrodzeni. A transakcyjna natura świata nieuchronnie nas tłamsi i sprawia, że czujemy się zagubieni lub utknęliśmy.

Zabawne jest jednak to, że gdyby moje 8-letnie ja zapytałoby moje 20-letnie ja: „Dlaczego już nie piszesz, skoro to kochałeś?”, a ja odpowiedziałbym: „Bo nie jestem w tym dobry”, albo „Bo nie można na tym zarobić”, nie tylko byłbym w całkowitym błędzie, ale ta ośmioletnia wersja mnie prawdopodobnie zaczęłaby płakać. Tamten ośmiolatek nie dbał o wirusowość w mediach społecznościowych czy o postępy w pisaniu książek. On po prostu chciał się bawić. A to właśnie tam zawsze zaczyna się pasja: od poczucia zabawy.

2. Co sprawia, że zapominasz o jedzeniu?

Wszyscy mieliśmy to doświadczenie, w którym zostajemy tak pochłonięci czymś, że minuty zamieniają się w godziny, a godziny w „Zapomniałem zjeść obiad”.

Kiedyś było tak z grami wideo. W rzeczywistości, przez wiele lat był to rodzaj problemu. Siedziałem i grałem w gry wideo, zamiast robić ważniejsze rzeczy, takie jak nauka do egzaminu czy rozmowa z innymi ludźmi twarzą w twarz. Dopiero gdy zrezygnowałem z gier, zdałem sobie sprawę, że moją pasją nie są same gry. Moją pasją jest doskonalenie się, a następnie staranie się o to, by być jeszcze lepszym. Same gry — grafika, historie — były fajne, ale spokojnie mogę bez nich żyć. Rozwija się we mnie rywalizacja z innymi i z samym sobą.

3. Jak lepiej zawstydzić samego siebie?

Zanim będziesz w czymś dobry i zrobisz coś ważnego, musisz najpierw być w czymś do bani i nie mieć pojęcia, co robisz. To jest dość oczywiste. A żeby być w czymś słabym i nie mieć pojęcia, co się robi, musisz się zawstydzić w jakimś kształcie lub formie, często wielokrotnie. Większość ludzi stara się unikać zawstydzania się, właśnie dlatego, że jest to do bani.

Właśnie teraz jest coś, co chcesz zrobić, coś, o czym myślisz, o czym fantazjujesz, a jednak tego nie robisz. Masz swoje powody, bez wątpienia i powtarzasz sobie te powody w nieskończoność. Natomiast jakie są te powody? Mogę Ci powiedzieć, że jeśli te powody opierają się na tym, co inni by pomyśleli, to oszukujesz sam siebie. Wielkie rzeczy są z samej swojej natury wyjątkowe i niekonwencjonalne. Dlatego, aby je osiągnąć, musimy iść wbrew mentalności stada. A zrobienie tego jest przerażająco trudne.

4. Jak zamierzasz uratować świat?

Mówiłem już o tym wcześniej, a badania również to potwierdzają, ale aby żyć szczęśliwie i zdrowo, musimy trzymać się wartości, które są większe niż nasza własna przyjemność czy satysfakcja. Znajdź problem, na którym Ci zależy i zacznij go rozwiązywać. Oczywiście, sam nie naprawisz problemów świata. Natomiast możesz się przyczynić i zrobić różnicę. To uczucie robienia różnicy jest ostatecznie tym, co jest najważniejsze dla Twojego własnego szczęścia i spełnienia.

5. Gdybyś wiedział, że umrzesz za rok od dzisiaj, co byś zrobił i jak chciałbyś być zapamiętany?

Większość z nas nie lubi myśleć o śmierci. To nas przeraża. Jednak myślenie o własnej śmierci ma zaskakująco dużo praktycznych zalet. Jedną z nich jest to, że zmusza nas do skupienia się na tym, co w naszym życiu jest naprawdę ważne, a co jest tylko niepoważne i rozpraszające. Nie chodzi o jakieś wielkie osiągnięcie, ale po prostu o znalezienie sposobu na dobre spędzenie ograniczonej ilości czasu. A żeby to zrobić, musisz zejść z kanapy, działać i poświęcić czas na myślenie poza sobą, na myślenie większe od siebie, i paradoksalnie, na wyobrażenie sobie świata bez siebie.

Podsumowanie

Nasz czas jest ograniczony, a żeby życie miało jakość, musi być przeżyte w intensywnym tempie. To właśnie wtedy masz mnóstwo wspomnień, o których możesz opowiadać swoim wnukom. Obecnie wiele osób nadal poszukuje swojego celu. Jest to właściwe zachowanie, ponieważ bez celu, nawet picie wody nie miałoby sensu. Odkryj swoje pragnienia i ruszaj w drogę. Obiecujemy, że będziesz pozytywnie zaskoczony zmianami, jakie nastąpią w Twoim życiu. Powodzenia!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY