Ujawnił przestępczy proceder. Musi zapłacić 2,5 mln dolarów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

David Daleiden, dziennikarz śledczy wraz z organizacją Center for Medical Progress zostali skazani 21 października br. przez Dziewiąty Okręgowy Sąd Apelacyjny na zapłatę 2.4 milionów dolarów kary za swoje śledztwo przeciwko Planned Parenthood.

Zobacz także: Czwarty wyrok Sądu Najwyższego uniewinniający działacza pro-life

Dziennikarz za pomocą swoich nagrań ujawnił zbrodniczy proceder, polegający na doprowadzaniu do przedwczesnego porodu dzieci, które następnie były dostarczane odpłatnie organizacjom, które pobierały od nich organy jeszcze za życia, a w następstwie tych działań dzieci były uśmiercane.

Warto zauważyć, że Planned Parenthood nie zdecydowało się oskarżyć Daleidena o zniesławienie. Co więcej, prawnicy aborcyjnego giganta przyznawali, że filmy te są prawdziwe. Jednak organizacja wysunęła szereg innych zarzutów wobec dziennikarza. Chodzi o m.in. bezprawne wtargnięcie, naruszenie tajemnicy, założenie podsłuchu i porozumienie przestępcze. 

Już w pierwszej instancji postępowania sądowego doszło do niebywałego skandalu. Sędzia William Orrick był bowiem powiązany z aborcyjnym gigantem i zabronił jakiejkolwiek linii obrony bazującej na prawdziwości nagranych filmów. Wg obrońców dziennikarza wyrok ten jest zamachem na Pierwszą Poprawkę do Konstytucji, która gwarantuje wolność prasy. Zapowiadają apelację.

“Wolne sądy” w USA narzędziem do uciszania niewygodnych świadków?

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

stronazycia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY