Świątynia Jerozolimska zostanie odbudowana? Teorie spiskowe w tle

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jerozolima

Jerozolima / Fot. Pixabay

W połowie października do Izraela trafiło 5 czerwonych nieskazitelnych jałówek, koniecznych do oczyszczenia placu pod odbudowę świątyni jerozolimskiej. Czy starożytna świątynia zostanie odbudowana?

Zobacz także: Afera GetBack. CBA dokonuje kolejnych zatrzymań w śledztwie

Od czasu powstania niepodległego Izraela w 1948 r. podejmowano liczne próby wznowienia zainteresowania odbudową Świątyni Jerozolimskiej jako świętego miejsca kultu dla judaizmu. Organizacje takie jak Instytut Świątyni lobbowały za wznowieniem budowy na tym terenie, a nawet tworzyły menory i inne przedmioty przeznaczone do umieszczenia w Trzeciej Świątyni.

Te współczesne próby odbudowy Trzeciej Świątyni nigdy nie zyskały jednak popularności ze względu na polityczne i religijne realia towarzyszące temu przedsięwzięciu. Odbudowa Trzeciej Świątyni wymagałaby zburzenia Kopuły na Skale i innych struktur zajmujących obecnie Górę Świątynną, co nigdy nie mogłoby się odbyć bez poważnego rozwścieczenia muzułmanów, którzy uważają Kopułę za miejsce święte. Ponadto, główny nurt judaizmu ogólnie zgodził się, że Trzecia Świątynia nie zostanie odbudowana do czasu przyjścia żydowskiego mesjasza i nie widzi potrzeby budowania jej wcześniej. Wreszcie, idea budowy centralnie położonego miejsca dla judaizmu wydaje się anachroniczna dla większości żydowskich sekt, które uważają, że wiara przerosła ofiary ze zwierząt i potrzebę istnienia centralnej świątyni.

Mimo wszystko podejmowane są kolejne próby odbudowy. W połowie października do Izraela trafiło 5 czerwonych nieskazitelnych jałówek, koniecznych do oczyszczenia placu pod odbudowę Świątyni Jerozolimskiej.

Także wg muzułmanów, odbudowa Świątyni Jerozolimskiej, miałaby być znakiem zbliżającego się Armagedonu. Wg nich apokalipsa rozpocznie się wraz z zagarnięciem Góry Świątynnej przez Żydów, kiedy powtórnie przyjdzie „prorok Jezus”, by poprowadzić islam przeciw poganom i bałwochwalcom.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, Medium.com, piusx.org.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY