Małe firmy podnoszą ceny o ponad 20%

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Inflacja

Inflacja / Fot. Pixhere

Większa część małych przedsiębiorstw podnosi ceny produktów w reakcji na inflację.
  • Średni wzrost cen wynosi więcej niż 20%.
  • Z badania “Zakupy firmowe” wynika, że trzy czwarte mikro i małych firm wwindowało ceny produktów oraz usług średnio o 21% w ostatnich miesiącach.
  • Pozytywne wyniki dotyczą większych firm (10-49 pracowników), a negatywne mikrofirm (1-9 pracowników).
  • Zobacz też: Szwecja: W rurociągach Nord Stream znaleziono ślady materiałów wybuchowych

Większa część małych przedsiębiorstw podnosi ceny produktów w reakcji na inflację. Średni wzrost cen wynosi więcej niż 20%. Wysokie ceny i spadek siły pieniądza powodują, że klienci mniej kupują, a więcej oszczędzają, a to z kolei również negatywnie wpływa na interesy małych przedsiębiorstw.

Z badania “Zakupy firmowe” wynika, że trzy czwarte mikro i małych firm wwindowało ceny produktów oraz usług średnio o 21% w ostatnich miesiącach. 39% takowych, prowadzących sprzedaż produktów i usług w segmencie B2B odnotowało spadek liczby klientów, a 38% spadek wartości sprzedaży.

Najwięcej strat dotknęło handlowców. Firmy usługowe w większości przypadków nie dostrzegają negatywnej zmiany lub odnotowały wzrost. Pozytywne wyniki dotyczą większych firm (10-49 pracowników), a negatywne mikrofirm (1-9 pracowników).

Podwyżki cen

Ekspert NFG Emanuel Nowak skomentował:

Podwyżki cen mogą w krótkim czasie zminimalizować negatywne skutki inflacji, ale na dłuższą metę nie poprawią sprzedaży w firmie. Mogą też zniechęcić do zakupów wielu klientów: wymusić negocjację cen po stronie kupujących, zmniejszenie zamówień lub opóźnianie płatności.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PCh24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY