“Łączka i inne miejsca poszukiwań” czyli projekt edukacyjny o wyklętych

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
"Łączka i inne miejsca poszukiwań"

"Łączka i inne miejsca poszukiwań" / Fot. Twitter

W Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie zainaugurowano projekt edukacyjny „Łączka i inne miejsca poszukiwań”.
  • Ponad 300 uczniów z całej Polski, pracujących w kilkudziesięciu zespołach, rozpoczęło udział w VI edycji projektu IPN “Łączka i inne miejsca poszukiwań”.
  • Projekt edukacyjny dla młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz ósmych klas szkół podstawowych obejmuje m.in. warsztaty archiwalne i filmowe.
  • Patronat nad ogólnopolskim projektem edukacyjnym “Łączka i inne miejsca poszukiwań” objął prezydent Andrzej Duda.
  • Zobacz też: Przewodów. “Zdjęcia nie pokazują rozmiaru tego, co się tu wydarzyło”

Ponad 300 uczniów z całej Polski, pracujących w kilkudziesięciu zespołach, rozpoczęło udział w VI edycji projektu IPN “Łączka i inne miejsca poszukiwań”. Gości zgromadzonych w auli muzeum powitał dr hab. Filip Musiał, jego dyrektor. Przedstawił on uczestnikom “idee, które przyświecały Żołnierzom Niezłomnym” oraz krótka historię dawnego więzienia mokotowskiego.

Mec. Anna Szeląg, zastępca dyrektora Poszukiwania IPN wygłosiła wykład inauguracyjny “Powracamy Po Swoich”, w którym zaprezentowała działania IPN związane z poszukiwaniem i identyfikacją ofiar totalitaryzmów.

“Łączka i inne miejsca poszukiwań”

Projekt edukacyjny dla młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz ósmych klas szkół podstawowych obejmuje m.in. warsztaty archiwalne i filmowe, a także uczestnictwo w badaniach archeologicznych i genetycznych. Dziatwa zapozna się z metodami wykorzystywanymi podczas poszukiwań miejsc pochówków “ofiar totalitarnych represji”.

Wiceminister edukacji Włodzimierz Bernacki stwierdził, że projekt ma na celu m.in. budowanie postawy patriotycznej wśród młodzieży na podstawie “wzorców polskich bohaterów”.

Poprzez kontakt z nieodległą rzeczywistością, która ciągle znajduje się w takich miejscach jak więzienie na Rakowieckiej, miejscach, w których dokonywano ekshumacji czy miejscach, gdzie pochowano naszych bohaterów. Tak jak pokolenie walczące o II RP miało swoich bohaterów z Powstania Styczniowego, tak my dzisiaj mamy wspaniałych bohaterów – Żołnierzy Niezłomnych.

Patronat nad ogólnopolskim projektem edukacyjnym “Łączka i inne miejsca poszukiwań” objął prezydent Andrzej Duda.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY