Śnieg w Polsce. Sezon zimowy czas zacząć

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sezon zimowy czas zacząć

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Pierwszy śnieg w Polsce pojawił się jeszcze we wrześniu w wysokich partiach gór. Tym razem temperatury oraz inne okoliczności przyrody sprzyjają coraz częstszym opadom w innych regionach kraju. Służby zajmujące się bezpieczeństwem w górach informują o o pokrywach śnieżnych.
  • Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami prezentując ze sobą niskie temperatury.
  • W ostatnich godzinach i dniach spadł również pierwszy śnieg w Polsce otulając cienką warstwą Suwałki i Karkonosze.
  • Dzięki niskim temperaturom, pierwsze pokrywy śnieżne utrzymają się przez kilka dni.
  • Zobacz także: Niemiecka telewizja rządowa porównała Twittera do… III Rzeszy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadał stosunkowo niedawno nadejście termicznej zimy, jednak ze spadkiem temperatury pojawiło się coś jeszcze – pierwsze opady śniegu. Biały puch pojawił się w kilku regionach, co zaskoczyło ich mieszkańców. Zdjęcia zimowego krajobrazu krążą w sieci, stąd wiadomo, gdzie dokładnie wystąpiły opady.

Śnieg w Polsce – gdzie spadł?

Pierwszy śnieg w Polsce pojawił się tak naprawdę już we wrześniu. Było to jednak wysoko w górach, albowiem przyprószyło wówczas w Tatrach. Tym razem jednak śnieg spadł w Suwałkach. Po raz pierwszy odnotowano jego obecność na nizinach w środę, 16 listopada o poranku. Oficjalny profil miasta udostępnił zdjęcia, na których widać białe drobinki spadające z nieba i leżące na szybie samochodu. To właśnie w Suwałkach obecnie są najbardziej sprzyjające warunki do pojawienia się białego puchu. Dociera tam coraz chłodniejsze powietrze z północy i północnego wschodu Europy, które styka się z wilgotnym powietrzem z południa. W najbliższych godzinach chłód będzie wędrował w kierunku południowo-zachodniej Polski.

Ponadto śnieg pokrył trawniki w niektórych miejscowościach w woj. małopolskim, podkarpackim oraz lubelskim, jednak nie zawsze się utrzymuje na ich powierzchni. Jak donoszą internauci, śnieg spadł w m.in. Zakopanem, Krakowie, Przemyślu, Tarnobrzegu i Zamościu.

Co więcej, opady wystąpiły również w górach. Chociaż Tatry przybrały już wcześniej białe szaty, dzisiaj dołączyły do nich Sudety. Pierwszy śnieg pojawił się np. w Karkonoszach, Górach Izerskich, Masywie Śnieżnika i Górach Sowich. Wszystko wskazuje na to, że tutaj pokrywa powinna zostać na dłużej.

Czytaj więcej: Spotkanie prezydentów z “Iustitia”. Radni PiS chcą wyjaśnień

Prognoza pogody na najbliższe dni

Najnowsza prognoza pogody wskazuje, że opady mogą się utrzymywać przez najbliższe dni. IMGW twierdzi też, że dzisiaj znów wystąpią opady śniegu, ale głównie na południu.

Możemy się również spodziewać, że deszcz ze śniegiem pojawi się w pozostałych obszarach kraju tak, jak miało to miejsce np. na północy. Podobne opady miały bowiem wystąpić w woj. warmińsko-mazurskim, m.in. w okolicach Mrągowa, Olsztyna czy Giżycka.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wprost.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY