Wybuchy na Lubelszczyźnie. Dowództwo Generalne wydało komunikat

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policja na terenie miejscowości Przewodów w woj. lubelskim.

Policja na terenie miejscowości Przewodów w woj. lubelskim. / Fot. PAP/Wojtek Jargiło. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Żadna armia nie dysponuje systemem obrony powietrznej, który chroni terytorium całego kraju - podkreśliło w wydanym komunikacie polskie Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, nawiązując do wybuchów w Przewodowie na Lubelszczyźnie.

Zobacz także: Rzecznik rządu: Podwyższamy gotowość niektórych jednostek wojskowych i innych służb mundurowych

Dowództwo Generalne nawiązało do komentarzy na temat skuteczności obrony przeciwrakietowej w Polsce, jakie pojawiły się po wybuchach w Przewodowie.

Atak rakietowy charakteryzuje się punktowym uderzeniem w wybrany cel, a nie niszczeniem wielu celów na dużych obszarach. Zadaniem systemów jest m. in. obrona infrastruktury krytycznej – wskazano.

Jak poinformował szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Jacek Siewiera, w BBN trwa analiza dotychczasowych ustaleń z dowódcami, szefami służb i sojusznikami. O 10.00 rozpoczyna się Rada Północnoatlantycka. O 11.00 Prezydent RP ponownie spotka się z Premierem i ministrami. W samo południe odbędzie się Rada Bezpieczeństwa Narodowego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY