PiS straci władzę? Kubala: Jest wiele spraw, na jakie rząd powinien zwrócić uwagę [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kubala

Paweł Kubala / Fot. Archiwum Pawła Kubali

"PiS z koalicjantami prowadzi, natomiast nie może być pewny większości lub może spodziewać się utraty tej większości" - mówił politolog Paweł Kubala.

Zobacz także: II Kongres Edukacji Klasycznej organizowany przez Akademię Zamojską

PiS wygrywa w sondażach

“To wpisuje się w trendy, które obserwujemy. Wynika z nich, że PiS z koalicjantami prowadzi, natomiast nie może być pewny większości lub może spodziewać się utraty tej większości, co zdarzało się już w historii. Należy przeanalizować szanse i zagrożenia, swoje wady i zalety. Przeanalizować, które z zapowiedzi zostały zrealizowane, a gdzie są niedociągnięcia. Takie rzeczy by się znalazły, choćby ze wsparciem matek w ciąży. Wpływ ma też sytuacja gospodarcza, rząd powinien postawić na zmniejszenie podatków. Jest wiele spraw, dziedzin, na jakie rząd powinien zwrócić uwagę” – mówił Kubala.

Spory w Konfederacji

“Co chwilę wracamy do rozmowy o rozmaitych sporach w Konfederacji. Zamiast myśleć jak wzmocnić listę, to jest myślenie jak wyciąć z listy kolegę. Potem kończy się to wynikami, które nie satysfakcjonują danego środowiska. Jeżeli ktoś nie wykorzystuje swojego potencjału, to ciężko jest przekonać do siebie wyborców” – podkreślał gość MN.

Strategia opozycji

“Na pewno powinny być dwa bloki, a może nawet kilka. Myślę, że o ile liderzy największych partii opozycyjnych jeszcze czasem próbują przekonywać do wspólnego bloku, to jest gdzieś tam ta wiedza, że mogłoby się to skończyć porażką. Druga sprawa – za mało jest opozycji prawicowej wobec PiS. Taką namiastką jest Konfederacja, ale to mało prawdopodobne, żeby Konfederacja weszła w skład rządu antypisu. Jeżeli opozycji zależy na przejęciu władzy, to powinna poszukać takiej formuły, by jeden z bloków opozycyjnych w jakiś sposób z prawicowej strony krytykował PiS” dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY