Niemcy przestają sobie radzić z napływem uchodźców z Ukrainy

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Brama Branderburska, Berlin, Niemcy

Brama Branderburska, Berlin, Niemcy / Fot. Cezary p/ Wikimedia Commons

Niemieckie media donoszą, że tamtejsze miasta i gminy nie radzą sobie z napływem uchodźców z Ukrainy i zwracają się do Berlina o wsparcie.

W stolicy Niemiec przyjęto 96,5 tys. osób – ok. 85 tys. Ukraińców i 11,5 tys. azylantów. To więcej aniż zimą 2015/2016 podczas “kryzysu migracyjnego”, gdy do miasta przybyło 70 tys. osób. Prognozy mówią, że uchodźców będzie przybywać, a Berlin już nie daje rady z pomocą.

Stołeczna senator ds. socjalnych Katja Kipping mówi:

Do końca bieżącego roku potrzebnych ma być od 8 do 10 tysięcy dodatkowych miejsc noclegowych. Potrzebujemy nieruchomości, które mogą być szybko zamieszkane.

W niektórych miejscach (jak Nadrenia-Pólnocna Westfalia) imigranci zamieszkują prowizoryczne lokale. W Hamburgu migranci zajmują hale i namioty, gdyż niemal wszystkie miejsca noclegowe zostały już przydzielone.

“Możliwości są wyczerpane”

Szef Niemieckiego Związku Miast Helmut Dedy orzekł:

Widzimy wyraźnie, że możliwości przyjęcia w wielu miastach są wyczerpane. Rząd federalny i rządy krajów związkowych muszą udostępnić więcej własnych nieruchomości w niebiurokratyczny i bezczynszowy sposób na potrzeby zakwaterowania uchodźców.

Do tej pory Republika Federalna Niemiec przyjęła ponad milion osób z Ukrainy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Najwyższy Czas!

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY