Tragedia w Przewodowie. Nie żyją dwie osoby

z ostatniej chwili
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przewodów

Przewodów / Fot. Twitter

Wybuch w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim. Zginęły dwie osoby, na miejscu są służby, a także przedstawiciele władz lokalnych i wojska. Na razie nie wiadomo, jakie są przyczyny eksplozji.

Przewodów leży pięć kilometrów od granicy z Ukrainą. Przedstawiciele tamtejszego samorządu nie udzielają informacji o zdarzeniu. Portal “interia.pl” próbował pozyskać informacje od hrubieszowskiej straży pożarnej, lecz ta na obecną chwile odmówiła komentarza.

Do eksplozji doszło przy suszarni zboża około 15:40. Zniszczone są m.in. elementy lokalnej infrastruktury oraz ciągnik rolniczy. W wyniku zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby. Są też nieoficjalne informacje o leju w ziemi w miejscu wybuchu.

Nieoficjalnie: w miejscowości Przewodów w województwie lubelskim przy granicy z Ukrainą spadły dwie zabłąkane rakiety. Uderzyły w suszarnie zboża. Zginęły dwie osoby. Na miejscu jest policja, prokuratura i wojsko

– poinformował Mariusz Gierszewski z Radia Zet.

Na obecną chwilę nie wiadomo oficjalnie co się wydarzyło w Przewodowie. Do tej pory ustalono, że na miejsce przybyły służby, wojsko oraz lokalne władze. Z kolei premier Mateusz Morawiecki zwołał we wtorek wieczorem posiedzenie Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego. Nie podano jednak konkretnie z jakiego powodu.

Premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych 

– przekazał rzecznik rządu Piotr Muller.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY