Jeff Bezos chce rozdać większość swojego majątku

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jeff Bezos

Jeff Bezos / Fot. Flickr

W wywiadzie dla CNN, który został wyemitowany w poniedziałek, Bezos odpowiedział twierdząco na pytanie, czy ma nadzieję oddać większość swojego majątku.
  • Powiedział, że planuje przekazać większość swoich miliardów dolarów na “cele filantropijne”.
  • Nie podał szczegółów dotyczących przeznaczenia tych pieniędzy.
  • Wartość majątku netto Bezosa szacowana jest na 124 miliardy dolarów, co jest czwartą co do wielkości fortuną na świecie.
  • Zobacz też: Patlewicz: Tak wygląda monetyzacja na niepoprawnych politycznie kanałach YT

Jeff Bezos powiedział, że planuje przekazać większość swoich miliardów dolarów na “cele filantropijne”. W wywiadzie dla CNN, który został wyemitowany w poniedziałek, Bezos odpowiedział twierdząco na pytanie, czy ma nadzieję oddać większość swojego majątku.

Bezos nie podał szczegółów dotyczących przeznaczenia tych pieniędzy, ale przekazał miliardy dolarów na “walkę z klimatem” i dokonał kilku głośnych, dziewięciocyfrowych darowizn na rzecz instytucji takich jak Smithsonian’s Air and Space Museum.

W ubiegłym roku Bezos przekazał 100 mln dolarów fundacji byłego prezydenta Baracka Obamy.

Majątek

Wartość majątku netto Bezosa szacowana jest na 124 miliardy dolarów, co jest czwartą co do wielkości fortuną na świecie. Bezos był wcześniej najbogatszym człowiekiem na świecie, ale jego wartość netto skurczyła się, gdy akcje Amazon spadły. Majątek 58-latka był wart ponad 200 miliardów dolarów w zeszłym roku, kiedy Amazon był notowany blisko najwyższego w historii poziomu 188,11 dolarów, ale akcje firmy z Seattle spadły o ponad 40% od początku roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PCh24, Forbes

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY