Europejscy przywódcy reagują na wybuchy w Polsce. Zapowiedziano pilne spotkanie

pilne
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Premier spotkał się z przewodniczącym RE

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i Premier Mateusz Morawiecki / Fot. PAP/Marcin Obara. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Zaproponuję spotkanie koordynacyjne w środę z udziałem przywódców UE #G20 tutaj w #Bali - napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel po rozmowie z polskim premierem Mateuszem Morawieckim.

Zobacz także: Wybuchy na Lubelszczyźnie. Pentagon i Rosja komentuje

Wcześniej Prezydent RP Andrzej Duda zdecydował o zwołaniu w środę na godz. 12.00 Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Kancelaria Prezydenta poinformowała też o jego rozmowach z prezydentami USA i Ukrainy.

Do Polski płyną głosy solidarności z różnych krajów. Sekretarz Generalny NATO, szefowa Komisji Europejskiej oraz przewodniczący Rady Europejskiej wyrazili głębokie zaniepokojenie domniemanym atakiem rakietowym w Polsce.

“Doniesienia z Polski budzą zaniepokojenie, najważniejsze jest uzyskanie dokładnych i potwierdzonych informacji” – przekazał na Twitterze prezydent Finlandii Sauli Niinisto, podkreślając, że władze tego kraju bezustannie śledzą sytuację.

“Stoimy u boku Polski i zareagujemy kiedy uzyskamy niezbędny obraz sytuacji” – napisała z kolei premier Sanna Marin. “Razem. Zjednoczeni” – podkreśliła we wpisie na Twitterze.

“Otrzymujemy bardzo niepokojące informacje z Polski. Myślami jestem z Polakami. Jesteśmy w ścisłym kontakcie z Polską i innymi sojusznikami w NATO” – oświadczył szef duńskiej dyplomacji Jeppe Kofod. Jak dodał, “wciąż nie wiemy dokładnie, co się wydarzyło” w Polsce. “Staramy się to wyjaśnić wspólnie z naszymi sojusznikami” – podkreślił.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

WNP, RMF24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY