Bilety na mecz Polska-Chile. Internauci stawiają zarzuty PZPN-owi

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pexels

W internecie pojawiły się zarzuty wobec Polskiego Związku Piłki Nożnej. Chodzi o sprzedaż biletów na mecz Polska-Chile.
  • Internauta stwierdził, że firma zajmująca się sprzedażą biletów wykupiła jej dużą część i sprzedawała po zawyżonej cenie.
  • Ktoś inny zasugerował, że może to być serwis, w którym ludzie sprzedają bilety, jakie sami wcześniej kupili.
  • By ograniczyć proceder, strona zajmująca się sprzedażą biletów może wypuszczać je punktowo, by nikt nie wykupił ich hurtem, by następnie próbować sprzedać po zawyżonej cenie.
  • Zobacz też: Zaduszki Wołyńskie dziś w budynku PAST-y. Szczegóły

W internecie pojawiły się zarzuty wobec Polskiego Związku Piłki Nożnej. Chodzi o sprzedaż biletów na mecz Polska-Chile. Użytkownik Twittera napisał, że miała ona rozpocząć się we wtorek rano, tymczasem ruszyła w poniedziałek przed północą.

Sprzedaż biletów na mecz Polska – Chile miała ruszyć we wtorek (15.11.2022 r.) rano. Jednak sprzedaż ruszyła wczoraj, od 23:30.

Internauta stwierdził, że firma zajmująca się sprzedażą biletów wykupiła jej dużą część, i sprzedawała po zawyżonej cenie.

Firma zajmująca się sprzedażą biletów jak widać wykupiła dużą część biletów i sprzedaje je po zawyżonej cenie.

Ceny są wysokie, a sam mecz z powodów technicznych odbyć się ma na mniejszym stadionie. Sprzedaż biletów ruszyła nieco więcej niż dzień przed meczem. Ten sam użytkownik Twittera napisał, że przez stronę Łączy Nas Piłka nie można było wykupić biletów, ale wchodząc na stronę AleBilet, dało się kupić miejsce na każdy sektor po zawyżonej cenie nawet o 100 zł.

Proceder

Ktoś inny zasugerował, że może to być serwis, w którym ludzie sprzedają bilety, jakie sami wcześniej kupili. By ograniczyć proceder, strona zajmująca się sprzedażą biletów może wypuszczać je punktowo, by nikt nie wykupił ich hurtem, by następnie próbować sprzedać po zawyżonej cenie.

Kodeks wykroczeń pisze:

Art. 133. § 1. Kto nabywa w celu odprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. Usiłowanie oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, Money.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY