Tarcza antyinflacyjna. Żywność pozostanie bez VAT-u

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
stragan z warzywami

stragan z warzywami / pixabay.com

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada przedłużenie zerowego VAT-u na żywność od nowego roku. Zdaniem wiceministra finansów Artura Sobonia taka opcja jest wysoce prawdopodobna.
  • Wiceminister finansów Artur Soboń przekonywał ostatnio, że Prawo i Sprawiedliwość planuje przedłużyć tarczę antyinflacyjną.
  • Z kolei rzecznik PiS Radosław Fogiel dodał, że trwają dyskusje w Unii Europejskiej nad taryfami w e wspólnocie.
  • W ramach tarczy antyinflacyjnej, stawka 0 procent VAT obejmuje podstawowe produkty spożywcze.
  • Zobacz także: Flaga Pułku Azow na Marszu Niepodległości? Interweniowała Straż Marszu

Wiceszef resortu finansów Artur Soboń, wskazał, że zmiany wprowadzane w kontekście tarcz antyinflacyjnych nie będą dotyczyły VAT-u na żywność.

Zerowy VAT na żywność nie został zakwestionowany. Jak długo będzie obowiązywał? Decyzja jeszcze przed nami. Komisarz ds. rolnictwa Unii Europejskiej, Janusz Wojciechowski, mówił, że decyzje dot. taryf w ramach Wspólnoty mają duże szanse na ograniczenie wzrostu cen nawozów, co też przełoży się na ceny żywności. Jest to dość złożony system i trzeba przyjrzeć mu się w całości

– poinformował rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

W ramach tarczy antyinflacyjnej, która została przedłużona do końca 2022 r., stawka 0 procent VAT obejmuje podstawowe produkty spożywcze opodatkowane wcześniej pięcioprocentowym podatkiem.

Stawka 0 proc. VAT ma także zastosowanie do nawozów, środków ochrony roślin i innych środków wspomagających produkcję rolniczą, a także do gazu ziemnego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY