Media: Komunistyczna Partia Chin dystansuje się od Rosji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Li Kequiang

Li Kequiang / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Premier chińskiego rządu komunistycznego Li Kequiang powiedział, że groźby użycia broni jądrowej ze strony Rosji są "nieodpowiedzialne".
  • Wedle słów anonimowego amerykańskiego urzędnika, “w Pekinie niezaprzeczalnie jest pewne zaniepokojenie” z powodu “lekkomyślnej retoryki i działalności Rosji”.
  • Komunistyczna Partia Chin nie potępiła rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie i sprzeciwia się sankcjom nakładanym na Moskwę.
  • Szef separatystycznego MSZ Wang Yi oświadczył niedawno, że KPC będzie popierał “Rosję pod przewodnictwem prezydenta Władimira Putina” w osiąganiu jej “strategicznych celów rozwojowych” i umacnianiu “mocarstwowej pozycji”.
  • Zobacz też: Flaga Pułku Azow na Marszu Niepodległości? Interweniowała Straż Marszu

Uznający się za premiera Chin polityk Komunistycznej Partii Chin Li Keqiang powiedział podczas szczytu Azji Wschodniej w Kambodży, że groźby użycia broni jądrowej ze strony Rosji są “nieodpowiedzialne”.

Li, według słów anonimowego amerykańskiego oficjela, położył wyraźny nacisk na suwerenność oraz na potrzebę zapewnienia, że broń nuklearna nie zostanie użyta w sposób, który niektórzy sugerowali. Według urzędnika “w Pekinie niezaprzeczalnie jest pewne zaniepokojenie” z powodu “lekkomyślnej retoryki i działalności Rosji”, mimo że oba kraje łączy strategiczne partnerstwo.

Myślę, że niezaprzeczalne jest również to, że Chiny są prawdopodobnie zaskoczone, a nawet trochę zażenowane prowadzeniem przez Rosję operacji wojskowych.

KPC, USA, Rosja

Biden powiedział, że Stany Zjednoczone będą “energicznie konkurować” z KPC, utrzymując jednocześnie linie komunikacyjne otwarte, aby zapobiec konfliktowi.

Komunistyczna Partia Chin nie potępiła rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie i sprzeciwia się sankcjom nakładanym na Moskwę. Szef separatystycznego MSZ Wang Yi oświadczył niedawno, że KPC będzie popierała “Rosję pod przewodnictwem prezydenta Władimira Putina” w osiąganiu jej “strategicznych celów rozwojowych” i umacnianiu “mocarstwowej pozycji”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rmf24, bdnews24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY