Izrael zaatakował syryjską bazę lotniczą. Ostatnio korzystali z niej Rosjanie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Horrendalne koszty Żelaznej Kopuły

Żelazna Kopuła, Izrael / fot. TT/@RID_Difesa

Dwóch syryjskich żołnierzy zginęło, a trzech zostało rannych w izraelskim ataku na bazę lotniczą Szajrat w pobliżu miasta Homs w zachodniej Syrii, często używaną przez siły rosyjskie stacjonujące w kraju.
  • W niedzielę wieczorem Izrael ostrzelał syryjską bazę lotniczą położoną na zachodzie kraju.
  • Według syryjskiego dziennikarza Nur Abo Hasana, celem były dostawy broni dla Hezbollahu.
  • Z anonimowych źródeł wiadomo, że była wykorzystywana przez Rosjan.
  • Czytaj więcej: AP: Ławrow w szpitalu z powodu choroby serca. Ławrow: Nieprawda

Według syryjskiej agencji w niedzielę wieczorem doszło do izraelskiego ataku na syryjską bazę lotniczą Szajrat, która jest użytkowana przez Rosjan. Syryjski dziennikarz Nur Abo Hasan przekazał, że uderzenia były wycelowane w dostawy broni dla Hezbollahu, szyickiego ugrupowania blisko związanego z Iranem, które były w trakcie transportu z Libanu.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Wielkiej Brytanii poinformowało, że magazyny sił irańskich i Hezbollahu znajdujące się na terenie bazy zostały zniszczone w wyniku uderzenia.

Czytaj więcej: Jade Nikolai – matka 13 dzieci: “Edukacja domowa to najlepszy wybór”

Rosjanie korzystają z syryjskich baz

W ostatnich trzech lata według anonimowego źródła, pas startowy oraz podziemne bazy były wykorzystywane przez wojska rosyjskie.

Rosja, która utrzymuje znaczącą obecność wojskową w Syrii, posiada siły rozlokowane w pobliżu bazy lotniczej Szajrat i używa tej bazy

– poinformowała agencja Associated Press.

W ostatnich miesiącach Izrael zintensyfikował ataki na syryjskie lotniska i bazy lotnicze, aby zakłócić coraz częstsze wykorzystywanie przez Iran powietrznych linii zaopatrzeniowych do dostarczania broni sojusznikom w Syrii i Libanie, w tym libańskiemu Hezbollahowi wspieranemu przez Iran. Izrael od lat przeprowadza ataki w Syrii przeciwko rozmieszczonym w kraju siłom, które Izrael określa jako irańskie lub wspierane przez Iran.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY