Rzecznik PiS o relacjach z UE. “Powinniśmy wygaszać fronty”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Radosław Fogiel

Radosław Fogiel / Fot. Wikimedia Commons

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel, odniósł się do relacji Polski z Unią Europejską i przyznania Polsce środków z KPO.
  • Prawo i Sprawiedliwość postanowiło ugiąć się przed Komisja Europejską i zmieniono plan działania.
  • Rzecznik PiS Radosław Fogiel wskazał, że ustępstwa wobec Brukseli nie mogą uderzać w suwerenność naszego państwa.
  • Wskazał, że w imię polskiego interesu należy wygaszać fronty i być gotowym do negocjacji.
  • Zobacz także: Studio Niepodległości [TRANSMISJA]

Sprawa przyznania Polsce środków z Krajowego Planu Odbudowy nadal się przeciąga. Ze strony rządu w ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się głosy o możliwych ustępstwach Polski w sprawie odblokowania unijnych pieniędzy. Radosław Fogiel zaznaczył, że celem jest otrzymanie należnych Polsce środków, ale przy zachowaniu przez państwo suwerenności.

Cel zasadniczy to upewnienie się, że Polska będzie państwem suwerennym, poważnym, jak mawiał ś.p. Lech Kaczyński. To cel, do którego chcemy dążyć i do niego trzeba dostosowywać metody, narzędzia i środki

– stwierdził Radosław Fogiel.

Rzecznik partii odniósł się do możliwych ustępstw rządu. Jego zdaniem nie oznacza to, że Polska jest gotowa na kapitulację.

Powinniśmy w imię polskich interesów wygaszać fronty, by nie było ich za dużo otwartych, to oczywiście nie oznacza, że jesteśmy gotowi na kapitulację, są podstawowe granice określone w traktatach, poza które nikt się nie cofnie

– podkreślił rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj więcej: Bąkiewicz o Rosji: To nie jest żaden katechon

Problem ze stanowiskiem KE

Fogiel zaznaczył, że w negocjacjach, jakie prowadzi rząd, dużym problemem jest stanowisko KE. Jego zdaniem część unijnych elit dąży do tego, żeby politycznie wykorzystywać zobowiązania UE wobec Polski. Przyznał, że tego typu działania wspierają opozycję w celu objęcia przez nią władzy.

Wyjaśnił jednak, że tam, gdzie można rozmawiać, to być może ten wysiłek warto podjąć. Dodał również, że Polska jest dziś o krok bliżej otrzymania środków z KPO.

Wcześniej mówiliśmy o zaakceptowaniu KPO, który jest już zaakceptowany. Teraz mówimy o negocjacjach z KE, jeśli chodzi o kwestie operacyjne i techniczne rozliczenia. Po to są rozmowy, by upewnić się, że obie strony tak samo rozumieją te wskaźniki, mierniki, kamienie milowe

– wyjaśnił.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

magnapolonia.org

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY