Putin zapowiada drugą próbę gigantycznej rakiety balistycznej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Może przenosić do 15 głowic jądrowych i dotrzeć do każdego punktu na Ziemi.
  • Rosja ostrzegła, że przetestuje nową broń, międzykontynentalny hipersoniczny pocisk RS-28 Sarmat, który nosi przydomek “Szatan-2”.
  • W maju Dmitrij Rogozin, były szef firmy producenckiej Roskosmos, powiedział, że około 50 hiperdźwiękowych pocisków międzykontynentalnych typu “Szatan-2” jest “w masowej produkcji”.
  • Pocisk RS-28 Sarmat został zaprojektowany tak, by omijać systemy obrony przeciwrakietowej, dając systemom obserwacyjnym “bardzo małe okno” na jego namierzenie.
  • Zobacz też: Rada Polityki Pieniężnej wstrzymuje stopy procentowe mimo inflacji

Rosja ostrzegła, że przetestuje nową broń, międzykontynentalny hipersoniczny pocisk RS-28 Sarmat, który nosi przydomek “Szatan-2”. Państwo to twierdzi, że gigantyczny pocisk jest w stanie osiągnąć prędkość do 25 000 kilometrów na godzinę, co czyni go według Putina “niepowstrzymanym”.

We wtorek Moskwa ogłosiła, że rosyjskie wojsko przeprowadzi drugi test pocisku RS-28 Sarmat przed końcem grudnia 2022 roku.

W maju Dmitrij Rogozin, były szef firmy producenckiej Roskosmos, powiedział, że około 50 hiperdźwiękowych pocisków międzykontynentalnych typu “Szatan-2” jest “w masowej produkcji” i wkrótce znajdzie się w gotowym do walki ekwipunku rosyjskiego wojska.

Testy konstrukcji Sarmat [ICBM] w locie mogą być kontynuowane przed końcem tego roku, przy czym prawdopodobnie zostanie przeprowadzony drugi próbny start

– powiedział państwowej agencji informacyjnej TASS urzędnik rosyjskiego ministerstwa obrony.

Testy

Pocisk RS-28 Sarmat został zaprojektowany tak, by omijać systemy obrony przeciwrakietowej, dając systemom obserwacyjnym “bardzo małe okno” na jego namierzenie. Rosyjski hipersoniczny pocisk waży 220 ton, ma 35,3 metra wysokości, szacowany zasięg od 10 000 do 18 000 kilometrów i jest w stanie przenosić wiele głowic.

O pierwszym teście donoszono już 20 kwietnia 2022 roku, a Putin był obecny przy starcie, który odbył się z kosmodromu w Plesiecku na północy Rosji. Następca Rogozina w Roskosmosie, były wicepremier Jurij Borysow, powtórzył w lipcu twierdzenie, że rakieta jest w produkcji seryjnej.

Międzynarodowi analitycy wojskowi zwrócili uwagę, że poprzednia rosyjska rakieta R-36M2 Wojewoda była testowana nie mniej niż 17 razy przed wprowadzeniem do służby bojowej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMX News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY