Ustawa o obronie chrześcijan. “Pierwsze czytanie nawet w tym roku”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Pod projektem ustawy pt. "W obronie wolności chrześcijan" podpisało się blisko 400 tys. osób. Obywatelski dokument przewiduje zmiany w Kodeksie karnym. Chodzi o to, aby karane było m.in. publiczne lżenie i wyszydzanie Kościoła katolickiego lub związku wyznaniowego.

Autorzy projektu chcą także zapewnić swobodne wyrażanie przekonań religijnych bez obawy poniesienia za to konsekwencji. Ponadto proponują usunięcie zapisów, które utrudniają ściganie osób niszczących kościoły lub symbole religijne.

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro, powiedział, że jest to projekt służący wolności. Polityk wskazał, że dziś najbardziej atakowani są katolicy.

W Polsce największą grupą ludzi wierzących są chrześcijanie, a wśród nich największą grupę stanowią katolicy. Akty agresji są częste, więc siłą rzeczy proporcjonalnie w większości dotyczą tych osób. Nic nie usprawiedliwia tego, że jakaś grupa społeczna jest w większości i aby była z tego powodu w sposób bezkarny atakowana i w sposób agresywny lżona, by wyśmiewano i szydzono z podstawowych wartości i kanonu wiary tych ludzi tylko dlatego, że ktoś się z nimi nie zgadza 

– wyjaśnił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Czytaj więcej: Biden o sytuacji na Ukrainie. “Negocjacje pokojowe leżą po stronie Kijowa”

Kiedy pierwsze czytanie ustawy?

Mateusz Wagemann, pełnomocnik komitetu inicjatywy ustawodawczej, powiedział, że pierwsze czytanie projektu w Sejmie będzie okazją do przedstawienia konkretnych przykładów chrystianofobii.

Myślę, że pierwsze czytanie (które ufamy, że będzie jeszcze w grudniu) będzie możliwością i sposobnością, żeby wszystkich tych, których do tej pory nie przekonaliśmy, przekonać, że ta ustawa nie jest przeciwko komukolwiek, ale jest za. Jest za ochroną wolności sumienia i wyznania

– podkreślił Mateusz Wagemann.

Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem “W obronie wolności chrześcijan” rozpoczęła się w lipcu tego roku. Aby obywatelski projekt trafił do Sejmu, konieczne jest zebranie co najmniej 100 tys. podpisów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY