Jourová o rozmowach z Polską: “Krok we właściwym kierunku”. Chodzi o KPO

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Věra Jourová

Věra Jourová / Fot. Flickr

Věra Jourová, wiceszef Komisji Europejskiej, nazwała rozmowy z polskim ministrem ds. Europy "krokiem we właściwym kierunku".

Věra Jourová spotkała się w środę z Szymonem Szynkowskim vel Sękiem na rozmowach, ponieważ obie strony szukają rozwiązania sporu o “praworządność w Polsce”, który doprowadził do zablokowania przez Brukselę dostępu Polski do wielomiliardowego “funduszu naprawczego”.

Aby otrzymać pieniądze, Komisja Europejska zażądała od Polski cofnięcia szeregu zmian w krajowym systemie sądowniczym. Jeśli osiągnie te “kamienie milowe”, wtedy Komisja pozwoli na rozdysponowanie funduszy.

Odbyliśmy konstruktywną dyskusję z polskim ministrem do spraw Unii Europejskiej Szymonem Szynkowskim vel Sękiem. Rozmawialiśmy o niezależności sądownictwa w Polsce, zwłaszcza w kontekście sądowych kamieni milowych w KPO

– napisała Jourová na Twitterze.

“Krok w dobrym kierunku”

W drugim tweecie, komentując spotkanie z vel Sękiem, stwierdziła:

To był krok w dobrym kierunku i czekam na kontynuację dialogu. Kamienie milowe, uzgodnione z rządem Polski, muszą zostać w pełni zrealizowane. Jesteśmy gotowi wspierać wysiłki Polski, aby to osiągnąć.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wprost, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY