Południowokoreański producent kimchi zbuduje fabrykę w Polsce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kimchi

Kimchi / Fot. Pxhere

Największy na świecie producent kimchi, Daesang, wybrał Polskę na swój pierwszy zakład produkcyjny w Europie.
  • Południowokoreańska firma spożywcza planuje wybudować fabrykę kimchi w Krakowie.
  • Kimchi to tradycyjny koreański przysmak, produkowany ze sfermentowanej kapusty, soli i ostrej papryki.
  • Daesang Corporation powiedział, że wybrał Polskę jako centrum ekspansji swojej marki Jongga na rynek europejski ze względu na dostępność składników w tym kraju i bliskość innych krajów europejskich.
  • Zobacz też: Minister Rau z wizytą w Paryżu. Głównym tematem rozmów wojna na Ukrainie

Południowokoreańska firma spożywcza Daesang Corporation planuje wybudować fabrykę kimchi w Krakowie. Kimchi to tradycyjny koreański przysmak, produkowany ze sfermentowanej kapusty, soli i ostrej papryki.

Firma ogłosiła również, że podpisała umowę joint venture z polską firmą Charsznickie Pola Natury, która specjalizuje się w produkcji naturalnej kiszonej kapusty i tradycyjnych dań bocznych. Spółka joint venture, Daesang ChPN Europe, będzie sprzedawać produkty marki Jongga firmy Daesang takim detalistom jak Carrefour, Auchan i Lidl.

Jongga stanowiła 60 proc. eksportu koreańskiego kimchi w pierwszej połowie 2022 roku.

Daesang zapowiedział, że do końca 2024 roku zainwestuje około 10,9 mln euro w budowę fabryki kimchi w Krakowie. Obiekt o powierzchni ponad 6.600 metrów sześciennych ma produkować do 3.000 ton kimchi rocznie.

Produkcja kimchi

Firma posiada już 11 fabryk kimchi, z czego dwie znajdują się za granicą, w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Daesang Corporation powiedział, że wybrał Polskę jako centrum ekspansji swojej marki Jongga na rynek europejski ze względu na dostępność składników w tym kraju i bliskość innych krajów europejskich.

W ubiegłym roku Daesang wyeksportował kimchi o wartości 67 milionów euro, o 131 procent więcej niż w 2016 roku, a eksport do Europy wzrastał o 20 procent każdego roku od 2017 roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

TVP Info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY