Ograniczenie dostępu do alkoholu i jego reklam. Jest petycja do premiera

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

Na stronie CitizenGO pojawiła się petycja skierowana do premiera Mateusza Morawieckiego.
  • Każdy może złożyć elektroniczny podpis pod wiadomością do Prezesa Rady Ministrów.
  • Dotyczy ona ograniczenia dostępności alkoholu i jego reklam.
  • Autorzy petycji odwołują się na stronie do statystyk dotyczących pijaństwa.
  • Zobacz też: Nowy regulamin Twittera. Musk wprowadza swoje zasady

Na stronie CitizenGO pojawiła się petycja skierowana do premiera Mateusza Morawieckiego. Każdy może złożyć elektroniczny podpis pod wiadomością do Prezesa Rady Ministrów, która dotyczy ograniczenia dostępności alkoholu i jego reklam.

Na wstępie listu pada sformułowanie, iż państwo musi wziąć na siebie odpowiedzialność za nadmierne spożywanie alkoholu przez polskie społeczeństwo oraz za skutki tego działania.

Dalsze przymykanie oczu i bezczynność wobec tego wyzwania będzie działaniem na szkodę naszego kraju w perspektywie krótko- i długoterminowej.

Statystyki

Autorzy petycji odwołują się na stronie do statystyk dotyczących tegoż problemu. Wedle podawanych informacji 35% dorosłych Polaków pije w nadmiernych ilościach co najmniej raz w miesiącu.

Kobiety upijają się przynajmniej raz w miesiącu o 62% częściej[,] jeśli mają wyższe wykształcenie. 21% dziewcząt i 17% chłopców w wieku 15 lat upiło się co najmniej dwa razy w życiu.

Jednym z czynników tegoż patologicznego zjawiska jest, według autorów petycji, powszechna dostępność alkoholu oraz wszechobecne jego reklamy.

Bardzo prosimy o podpis pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego o jak najszybsze ograniczenie dostępności alkoholu oraz możliwości jego reklamowania, szczególnie w sposób, który dociera do dzieci i młodzieży.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

CitizenGO

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY