KE odrzuca apel o ograniczenie cen gazu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Gazociag Baltic Pipe

Gazociag Baltic Pipe / Fot. PAP/EPA/Marcin Bielecki. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Komisja Europejska (KE) powiedziała, że niemożliwe będzie wprowadzenie limitu cen gazu ziemnego.
  • Polska była w grupie 15 państw członkowskich, które podczas szczytu Unii Europejskiej 20-21 października wezwały KE do przygotowania propozycji tymczasowych ram dla ograniczenia cen gazu.
  • Według źródeł cytowanych przez Reutersa Komisja Europejska uznała, że spełnienie tych żądań jest niemożliwe.
  • Polska wezwała też KE do zamrożenia ceny uprawnień do emisji CO2 na poziomie 20 lub 30 euro.
  • Zobacz też: W okupowanym przez Rosjan Melitopolu przywrócono pomnik Lenina

Komisja Europejska (KE) powiedziała, że niemożliwe będzie wprowadzenie limitu cen gazu ziemnego, czego domagają się niektóre kraje członkowskie, podał Reuters, cytując źródła dyplomatyczne.

KE miała powiedzieć przedstawicielom krajów członkowskich w Brukseli, że niemożliwe będzie stworzenie limitu cen gazu, który nie wpłynie na długoterminowe kontrakty lub bezpieczeństwo dostaw.

Polska była w grupie 15 państw członkowskich, które podczas szczytu Unii Europejskiej 20-21 października wezwały KE do przygotowania propozycji tymczasowych ram dla ograniczenia cen gazu w produkcji energii elektrycznej oraz stworzenia tymczasowego korytarza cen transakcyjnych gazu ziemnego w celu obniżenia kosztów dla konsumentów.

“Spełnienie żądań niemożliwe”

Według źródeł cytowanych przez Reutersa Komisja Europejska uznała, że spełnienie tych żądań jest niemożliwe.

Ze względu na rolę unijnego systemu handlu emisjami (ETS) w kształtowaniu cen energii, Polska wezwała też KE do zamrożenia ceny uprawnień do emisji CO2 na poziomie 20 lub 30 euro.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY