Rozmowy Armenii i Azerbejdżanu z USA w kilka godzin po nowej wymianie ognia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konflikt ormiańsko-azerski

Konflikt ormiańsko-azerski / Fot. Twitter

Armenia i Azerbejdżan przeprowadziły w poniedziałek rozmowy pokojowe, w których pośredniczyły Stany Zjednoczone.

Armenia i Azerbejdżan przeprowadziły w poniedziałek rozmowy pokojowe, w których pośredniczyły Stany Zjednoczone, zaledwie kilka godzin po nowej strzelaninie wzdłuż ich niespokojnej granicy w konflikcie, w którym w ostatnich miesiącach zginęły setki osób.

Sekretarz stanu USA Antony Blinken gościł ministrów spraw zagranicznych wspomnianych wyżej państw.

Stany Zjednoczone są zaangażowane w negocjacje pokojowe między Armenią i Azerbejdżanem. Bezpośredni dialog jest najlepszą drogą do naprawdę trwałego pokoju i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy to wspierać.

Strzały

Tydzień temu premier Armenii Nikol Paszinian i prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew “zgodzili się nie używać siły” w celu rozwiązania sporu o terytorium Górskiego Karabachu, podczas szczytu w Rosji, którego gospodarzem był prezydent Władimir Putin.

Jednak we wczesnych godzinach poniedziałkowych siły azerskie otworzyły ogień do pozycji ormiańskich we wschodnim sektorze granicy ormiańsko-azerbejdżańskiej – poinformowało w oświadczeniu ministerstwo obrony w Erywaniu, dodając, że nie było ofiar.

Tymczasem ministerstwo obrony Azerbejdżanu oskarżyło siły armeńskie o ostrzelanie pozycji wojsk azerbejdżańskich stacjonujących w kilku miejscach na granicy. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow wezwał w poniedziałek obie strony do “powstrzymania się od działań i kroków, które mogłyby doprowadzić do eskalacji napięcia”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The Moscow Times

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY