Prezydent wskazuje na swoje priorytety: Ochrona klimatu i bezpieczeństwo energetyczne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Dla prezydenta Polski Andrzeja Dudy najważniejszym problemem jest "zapewnianie bezpieczeństwa energetycznego".

Bezpieczeństwo energetyczne jest najważniejszym priorytetem obok celów klimatycznych – powiedział dziennikarzom prezydent Polski podczas konferencji COP27 w Szarm el-Szejk w Egipcie.

Najważniejszym problemem, obok aspektu jakim jest osiąganie celów ochrony klimatu, jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego.

Dodał, że transformacja energetyczna nie powinna obciążać życia ludzi i podkreślił, że przy planowaniu celów klimatycznych trzeba wziąć pod uwagę problemy energetyczne spowodowane wojną rosyjsko-ukraińską.

Mówiliśmy do tej pory, że potrzebujemy jak najszybciej transformacji, że powinna ona następować w tempie błyskawicznym. Podkreślałem, że przemiany energetyczne mają niezwykle dodatni aspekt dla rozwoju krajów, bo generują badania i rozwój (…).

“Specyficzna sytuacja”

Polski prezydent zwrócił uwagę, że tegoroczna konferencja COP odbywa się w specyficznej sytuacji, przy gwałtownie rosnących cenach energii.

Świat ma po raz pierwszy do czynienia z taką sytuacją, że w dobie kiedy realizujemy proces transformacji energetycznej w kierunku energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, stopniowego zmieniania profilu energetycznego krajów, zetknęliśmy się z gwałtowną zmianą stosunków w aspekcie międzynarodowym.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wnp, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY