Meta zaczyna oszczędzać. Właściciel Facebooka planuje zwolnić tysiące osób

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Meta Platforms, spółka matka Facebooka, planuje w tym tygodniu ogłosić masowe zwolnienia tysięcy pracowników.
  • Zysk Meta w trzecim kwartale spadł o ponad połowę rok do roku.
  • Biznesowi firmy zagraża szereg kwestii, w tym silna konkurencja ze strony TikTok i Amazon na rynku reklamowym.
  • Wprowadzone przez Apple zmiany w polityce prywatności systemu operacyjnego iOS również negatywnie wpłynęły na przychody firmy.
  • Zobacz też: Facebook usunął reklamy wsparcia Marszu Niepodległości

Amerykańska firma Meta Platforms, spółka matka Facebooka, planuje w tym tygodniu ogłosić masowe zwolnienia tysięcy pracowników – podaje The Wall Street Journal (WSJ). Oficjalne ogłoszenie ma nastąpić w środę i byłoby pierwszym dużym zwolnieniem w 18-letniej historii firmy.

Meta na koniec września zatrudniała 87 tys. pracowników. Kierownictwo już na początku ubiegłego tygodnia nakłaniało pracowników do odwoływania podróży służbowych, które nie są konieczne. Zysk Meta w trzecim kwartale spadł o ponad połowę rok do roku do 4,4 mld dolarów, podczas gdy przychody spadły o cztery procent do 27,7 mld dolarów. Ponadto firma ostrzegła przed rosnącymi kosztami i powiedziała, że straty w dziale odpowiedzialnym za rozwój wirtualnego świata metaverse przyspieszą w przyszłym roku.

Konkurencja

Biznesowi firmy zagraża szereg kwestii, w tym silna konkurencja ze strony TikTok i Amazon na rynku reklamowym. Wprowadzone przez Apple zmiany w polityce prywatności systemu operacyjnego iOS również negatywnie wpłynęły na przychody firmy.

Meta, podobnie jak wiele innych firm technologicznych, doświadczyła szybkiego wzrostu w ciągu dwóch lat medialnego kowidyzmu. Zatrudniła w sumie 27 tys. nowych pracowników w 2020 i 2021 roku, a w tym roku jeszcze ponad 15 tys. osób.

Planowane przez Meta zwolnienia byłyby duże, ale daleko im do skali wypowiedzeń Twittera. Ta druga firma pożegna się z połową swoich pracowników po niedawnym przejęciu jej przez Elona Muska.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY