Wojska Grupy Wyszehradzkiej, USA i Wielkiej Brytanii prowadzą w Polsce ćwiczenia Puma-22

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Uczestnicy manewrów Puma-22

Uczestnicy manewrów Puma-22 / Fot. Twitter

Około 2 tys. żołnierzy z państw V4 oraz z USA i Wielkiej Brytanii bierze udział w rozpoczętych w piątek w Nowej Dębie manewrach wojskowych Puma-22.

Około 2 tys. żołnierzy z państw Grupy Wyszehradzkiej oraz z USA i Wielkiej Brytanii bierze udział w rozpoczętych w piątek w Nowej Dębie, w południowo-wschodniej Polsce, ćwiczeniach wojskowych Puma-22.

Manewry Puma-22

Puma-22 to największe w tym roku ćwiczenia wojsk Grupy Wyszehradzkiej – powiedział PAP rzecznik prasowy polskiej 18 Dywizji Zmechanizowanej Przemysław Lipczyński. Ćwiczenia potrwają do 9 listopada z udziałem żołnierzy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, a także sojuszników ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii rozmieszczonych na Podkarpaciu w związku z sytuacją za naszą wschodnią granicą.

Celem ćwiczenia jest poprawa interoperacyjności uczestniczących w nim wojsk, sprawdzenie ich zdolności do planowania, organizowania i prowadzenia operacji taktycznych we współpracy z sojusznikami. Lipczyński powiedział, że w tym roku scenariusze manewrów będą uwzględniały doświadczenia wyniesione z wojny na Ukrainie.

Scenariusze Puma-22

Portal Radia PiK pisze:

Scenariusze przewidują np. prowadzenie obrony manewrowej, forsowanie przeszkody wodnej na rzece San, prowadzenie likwidacji skażeń przez pododdziały chemiczne, sprawdzenie procedur wzywania ognia artylerii (Call For Fire) i ewakuacji medycznej (MEDEVAC) oraz zintegrowane prowadzenie ognia. Zadania będą wykonywane w dzień i w nocy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Pik, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY