Święto niepodległości. Tymczasowy zakaz noszenia broni

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mężczyzna strzelał z wiatrówki do pracowników budowlanych

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

11 listopada w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, resort spraw wewnętrznych i administracji zamierza wprowadzić zakaz noszenia i przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni. Ma to być związane z kilkuset tysięczną liczbą uczestników różnego rodzaju wydarzeń związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości oraz z sytuacją międzynarodową.
  • Z okazji święta niepodległości ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji opublikuje specjalne rozporządzenie.
  • W Warszawie, Krakowie i Wrocławiu będzie obowiązywał zakaz noszenia broni.
  • Jak czytamy w rozporządzeniu, tymczasowy zakaz podyktowany jest ogromnymi manifestacjami oraz sytuacją na świecie.
  • Zobacz także: Bunt zmobilizowanych Rosjan. Nie chcą walczyć na Ukrainie

W piątek ma zostać opublikowane rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji odnośnie tymczasowego zakazu noszenia broni w kilku miastach w Polsce.

Wprowadza się zakaz noszenia i przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni na obszarze miasta stołecznego Warszawy oraz miasta Krakowa i miasta Wrocławia w dniu 11 listopada 2022 r.

– czytamy w projekcie rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Jak czytamy w uzasadnieniu, wprowadzenie zakazu związane jest z kilkuset tysięczną liczbą uczestników różnego rodzaju wydarzeń związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, a także sytuacją międzynarodową i właśnie ze względu na to istnieje konieczność zapewnienia wzmocnionych rygorów bezpieczeństwa i porządku publicznego na obszarze miasta stołecznego Warszawy oraz miasta Krakowa i Wrocławia.

Czytaj więcej: Tragiczne wyznanie Lewandowskiej. “Jestem zła, gdy politycy w niesprawiedliwy sposób oskarżają kobiety”

Zmniejszenie ryzyka niebezpieczeństwa

Zakaz, zdaniem resortu spraw wewnętrznych i administracji, zmniejszy ryzyko wystąpienia zagrożenia dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego ponieważ posiadacze broni nie będą mogli nosić ani przemieszczać się z bronią, dzięki czemu wyeliminowane zostaną ewentualne przypadki utraty broni, a tym samym niebezpieczeństwo dostania się jej w ręce osób nieuprawnionych i jej użycia.

To nie pierwszy raz, kiedy MSWiA decyduje się na wprowadzenie podobnych ograniczeń. I choć wszyscy mają nadzieję, że w tym roku, podczas obchodów Święta Niepodległości nie dojdzie do żadnych niebezpiecznych sytuacji, policja, tak jak i inne służby, przygotowują się zapewne na każdą ewentualność.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

infosecurity24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY