Brytyjski wywiad: Rosja rozmieściła siły blokujące, które mają strzelać do dezerterów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rosyjskie wojsko wedle pojawiających się informacji zaczęło rozmieszczać na Ukrainie jednostki blokujące, które mają odstraszać rosyjskich żołnierzy od ucieczki.

Rosyjskie wojsko podobno zaczęło rozmieszczać na Ukrainie tzw. jednostki blokujące lub kontrwycofujące, które mają odstraszać rosyjskich żołnierzy od ucieczki, grożąc im rozstrzelaniem. Ta praktyka świadczy o niskim morale rosyjskich żołnierzy i ich niechęci do walki – zatweetowało brytyjskie ministerstwo obrony, powołując się na informacje brytyjskiego wywiadu wojskowego.

Ukraińska armia odpiera rosyjskie ataki w obwodzie donieckim i poinformowała o unieszkodliwieniu w ciągu ostatniej doby ponad 800 rosyjskich żołnierzy. Twierdzenia walczących stron o wzajemnie zadawanych sobie ofiarach nie mogą być zweryfikowane, ponieważ walki trwają.

Brytyjskie ministerstwo podało:

Rosyjscy generałowie najwyraźniej zwrócili się ostatnio do dowódców o użycie broni przeciwko dezerterom i mogli wydać zgodę na rozstrzelanie tych żołnierzy po wcześniejszym ostrzeżeniu.

Wspomniano, iż rosyjskie wojsko w przeszłości rozmieszczało jednostki blokujące w innych konfliktach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY