Polska gotowa pomóc Ukrainie w odbudowie lotnisk

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marcin Horała

Marcin Horała / Fot. You Tube/ Centralny Port Komunikacyjny

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce Wasylem Zwaryczem.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce Wasylem Zwaryczem. Ogłosił, że Polska jest gotowa pomóc Ukrainie w powojennej odbudowie lotnisk.

Polska gotowa pomóc Ukrainie w odbudowie lotnisk

Dostrzegamy szereg możliwości wsparcia naszych przyjaciół z Ukrainy w obszarze szeroko rozumianej powojennej odbudowy ukraińskich lotnisk. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami Ukraińskiego Stowarzyszenia Portów, a także bezpośrednio z ukraińskimi portami.

Powiedział, iż Polacy mogą zaoferować swoje eksperckie usługi doradcze przy inwestycjach dotyczących portów lotniczych oraz przy planowaniu ich dalszego rozwoju. Rozmowa dotyczyła również większej kooperacji przy projekcie kolei dużych prędkości i powiązanej z tym rewizji transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T.

Poza połączeniem kolejowym na trasie Warszawa-Kijów przez Jagodzin chcemy zaproponować kolejne, rokujące duże nadzieje dzięki łączeniu szeregu dużych ośrodków miejskich po obu stronach.

Taką trasę z ukraińskiej strony granicy można przedłużyć przez Rawę-Ruską do Lwowa i Kijowa. A w przyszłości – od Karpat po porty czarnomorskie na Ukrainie i w Rumunii – podkreślił polski urzędnik.

“Polacy, szykujcie portfele”

Wiadomość o gotowości do pomocy Ukrainie w odbudowie lotnisk podaną przez Tpyxa skomentował publicysta, pisarz i historyk z zamiłowania Radosław Patlewicz, pisząc:

“Polska jest gotowa pomóc Ukrainie w powojennej odbudowie lotnisk”. Polacy, szykujcie portfele!

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, Lega Artis, Wnp

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY