Para gejów twierdzi, że polska Konstytucja nie zabrania homomałżeństw. Ordo Iuris: “To fake news”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Homomałżeństwa

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Gejowscy celebryci Jakub i Dawid stwierdzili, że Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że polska Konstytucja nie zabrania homomałżeństw. Tymczasem Ordo Iuris, jak i wielu innych internautów, wskazuje, że informacja rozpowszechniana przez Jakuba i Dawida to fake news.
  • W czwartek Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę ws. małżeństw jednopłciowych.
  • Jej wnioskodawcy, para gejów Jakub i Dawid oznajmili natomiast sukces, twierdząc, że sąd uznał prawo do homomałżeństw.
  • Komentujący ich wpis, a także Instytut Ordo Iuris szybko wytknęli im mijanie się z prawdą.
  • Polska Konstytucja stwierdza, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny.
  • Zobacz także: Marsz Niepodległości 2022. Meloni odpowiedziała na zaproszenie

Jakub i Dawid to zadeklarowani homoseksualiści, którzy kilka lat temu wypromowali się w mainstreamowych mediach oświadczeniem, że nie będą przyjmować w swoich apartamentach zwolenników PiS-u, Radia Maryja, Ruchu Narodowego i TVP. 

Podczas jednego z wywiadów panowie przewidywali wprowadzenie opasek dla homoseksualistów, które nawiązywałyby do opasek dla Żydów w III Rzeszy oraz oskarżali polskie społeczeństwo, które dało się według nich omamić 500 złotymi.

Orzeczenie NSA ws. par jednopłciowych

W czwartek 3 listopada Jakub i Dawid opublikowali w mediach społecznościowych informację o rzekomym historycznym orzeczeniu Naczelnego Sądu Administracyjnego ws. małżeństw jednopłciowych.

W sprawie legalizacji naszego małżeństwa po pięciu latach dotarliśmy do najwyższej instancji w Polsce – Naczelnego Sądu Administracyjnego. Podczas rozprawy po raz pierwszy NSA stwierdził jednoznacznie – nasza KONSTYTUCJA nie zabrania małżeństw osób tej samej płci. To historyczne słowa obalające mit powtarzany przez prawą stronę od lat. Dziś sąd rozprawił się z tym kłamstwem ostatecznie

– czytamy we wpisie gejów celebrytów.

Czytaj więcej: Nowy pomysł rządu na walkę z zagranicznymi funduszami inwestycyjnymi. “Polacy muszą mieć pierwszeństwo”

Kolejny fake news homoaktywistów

Informacje opublikowane przez parę zostały zdementowane przez Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Kolejny #FakeNews. NSA oddalił skargę kasacyjną panów. Czyli uznał zasadność odmowy wpisania do rejestru stanu cywilnego aktu małżeństwa osób tej samej płci, sporządzonego za granicą. Sygnatura II OSK 2376/19

– poinformowało Ordo Iuris.

Prawnicy podkreślili, że polska Konstytucja niezmiennie chroni instytucji małżeństwa jako zwiazku kobiety i mężczyzny. Ponadto transkrypcja zagranicznego aktu ws. związku dwóch mężczyzn została w naszym kraju uznana za niedopuszczalną.

Wyrwane z kontekstu zdanie uzasadnienia nie zmieni faktu, że transkrypcja zagranicznego aktu dot. związku 2 mężczyzn została uznana za niedopuszczalną w Polsce. Polska otacza ochroną małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny. Nic się nie zmienia. Co więcej, ta zasada ulega wzmocnieniu

– ocenił instytut prawny.

Stwierdzenie, że norma konstytucyjna „nie stanowi samoistnej podstawy oddalenia” jest niezręczna, ale jasna – każda norma konstytucyjna potrzebuje przepisów ustawowych, regulujących jej wdrożenie. Czyli, panowie próbują wmówić nam, że wygrali, podczas gdy przegrali z kretesem

– podkreśliło Ordo Iuris.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY