Bułgarom brakuje transakcji cyfrowych. Płatność gotówkowa ratuje gospodarkę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Bułgarska agencja BTA poinformowała, że aż 67 proc. obywateli wybiera płatność gotówką. Jednakże jak się okazuje Bułgarzy narzekają również w ankiecie na brak odpowiedniej infrastruktury do dokonywania transakcji cyfrowych.
  • W najnowszym badaniu, aż 67 proc. ankietowanych Bułgarów stwierdziło, że korzysta z płatności gotówkowej.
  • Głównym powodem takiego obrotu sprawy wydaje się być brak opcji na transakcję cyfrową, o czym wspomina 38 proc. badanych.
  • Warto zauważyć, że Bułgarzy wedle badania chcieliby posiadać większe możliwości do płacenia kartami bankowymi w sklepach oraz w innych usługach.
  • Zobacz także: Kamraci rozdają ulotki. Wstęp do rejestracji partii?

Płatności gotówkowe wybiera 67 proc. ankietowanych w badaniu postaw płatniczych konsumentów, zleconym przez EVO Payments International – dostawcę rozwiązań płatniczych oraz sieć płatności wizowych VISA, którego wyniki opublikowano w środę.

Zdecydowana mniejszość wskazała, ze płatności za zakupy dokonuje za pomocą telefonu, smartwatcha lub innego urządzenia.

Bułgarzy cenią sobie jednak sklepy, gdzie można zapłacić za zakupy w sposób bezgotówkowy. 41 proc. respondentów stwierdziło, że takie sklepy są nowoczesne, a 42 określiło je jako zorientowane na klienta. 21 proc. badanych oświadczyło, że musiało opuścić sklep spożywczy, gdyż okazało się, że nie oferuje on opcji płatności kartą. Brak takiej możliwości jest najbardziej odczuwalny na targowiskach i bazarach, w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, barber shopach, w taksówkach i u lekarza.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY