PKN Orlen rozszerza działalność na Słowacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Daniel Obajtek

Warszawa, 20.06.2022. Prezes zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek podczas konferencji prasowej / Fot. PAP/Paweł Supernak Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Do końca 2022 roku PKN Orlen stanie się jedną z trzech największych marek na słowackim rynku paliw.
  • Polska Grupa PKN Orlen otworzyła 10 nowych stacji benzynowych na Słowacji.
  • Po otwarciu kolejnych planowanych lokalizacji spółka będzie miała ich 90.
  • W sumie polska spółka posiada blisko 1100 stacji w innych krajach.
  • Zobacz też: Spadek na rynku kredytów mieszkaniowych

Polska Grupa PKN Orlen otworzyła 10 nowych stacji benzynowych na Słowacji i z 36 obiektami w całym kraju jest obecnie w pierwszej piątce największych marek na słowackim rynku.

Nowe stacje samoobsługowe uruchomiono m.in. w Bratysławie i Koszycach, a po otwarciu kolejnych planowanych lokalizacji spółka będzie miała 90 stacji, dzięki czemu stanie się jednym z trzech największych dostawców na słowackim rynku gazu.

W sumie polska spółka posiada blisko 1100 stacji w innych krajach. Realizując cele nakreślone w strategii Orlen 2030, spółka będzie starała się zwiększyć udział stacji zagranicznych z 37 do 45 proc.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział:

Skutecznie wykorzystujemy doświadczenie zdobyte w ekspansji międzynarodowej przy dynamicznym rozwoju sieci na rynku słowackim. W ciągu 3 lat udało nam się zbudować silną i rozpoznawalną markę. Dostrzegamy duży potencjał tego rynku i co istotne jesteśmy na nim również silnie obecni ze sprzedażą hurtową, co uzupełnia nasz łańcuch wartości.

Nowe stacje samoobsługowe pod marką Orlen powstały w wyniku rebrandingu 10 stacji z 25 przejętych od lokalnej sieci. Proces rebrandingu wszystkich przejętych stacji ma się zakończyć do końca 2022 roku.

Orlen

PKN Orlen działa na rynku słowackim od 2019 roku, kiedy to spółka otworzyła swoją pierwszą stację paliw w tym kraju. Do końca 2022 roku marka będzie właścicielem 50 lokalizacji, ale w ramach wymaganych przez Orlen działań w związku z obawami antymonopolowymi po zakupie Lotosu, spółka przejmie 41 dodatkowych stacji od węgierskiego MOL-a. Obecnie Orlen ma ok. 15 proc. udziału w słowackim rynku hurtowym paliw.

PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Prowadzi też działalność upstreamową w Polsce i Kanadzie. W 2021 roku jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 131,5 mld zł. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1999 roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY