Kościół jako wychowawca Narodu. Krzystek: Czy myśmy tutaj czegoś bardzo nie zaniedbali?

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jacek Krzystek

Jacek Krzystek / Fot. YouTube/MediaNarodowe

Jak zauważył Jacek Krzystek na antenie Mediów Narodowych, "wielu naprawdę ludzi prawych, poczciwych" korzysta z różnorakich rekolekcji, dni skupienia, itp., szczególnie w okresie wakacyjnym. Jak podkreślił, taka forma formacji katolickiej nie powinna być pozbawiona elementu narodowego.

Zobacz także: Marsz Niepodległości 2022 – jakie koszty? Na co potrzebne środki?

W kolejnym programie z cyklu “Obudzić olbrzyma” Jacek Krzystek jako główny temat obrał “Kościół jako wychowawca Narodu”.

Jest coś, czego tak zupełnie niechcący żeśmy nie dostrzegli. Dlaczego my, na wszelkich tego typu okazjach rekolekcji nie mówimy wcale o ściśle polskim rozumieniu religijności? Dlaczego nie odwołujemy się do postulatów tych, które kiedyś polscy publicyści nazywali, że Kościół jest i powinien być politycznym wychowawcą narodu? (…) Mnie tutaj ewidentnie brakuje takiego rytu patriotycznego. Tego, co można by określić jako wychowanie narodowe – zwrócił uwagę.

W związku ze swoimi refleksjami zwrócił się z pewnym apelem.

Upominamy się, aby formacja katolicka nie rezygnowała z kośćca patriotycznego, wręcz narodowego, żeby się one w sposób najszlachetniejszy, najlepszy z możliwych splatały – powiedział.

Bardzo polecam Państwa myśleniu, czy my czegoś tutaj bardzo, ale to bardzo nie zaniedbali. Dlaczego nie wprowadzamy tego elementu istotowo polskiej religijności, polskiej maryjności, pewnej specyficznej duchowości, która wynika z katolickości naszego narodu? Te rzeczy powinny być obecne.

Cały felieton Jacka Krzystka można obejrzeć poniżej:

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY