- Jeszcze w poniedziałek posłowie Prawa i Sprawiedliwości wnieśli do sejmu projekt ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym.
- Projekt zakładał wprowadzenie kontrowersyjnej rady ds. bezpieczeństwa strategicznego.
- Ustawa została skrytykowana przez opozycję, a kierownictwo PiS nie przyznawało się do jej zatwierdzenia.
- Rzecznik partii Radosław Fogiel poinformował w środę, że ustawa została ostatecznie wycofana.
- Zobacz także: Bąkiewicz: Sędziowska kasta chce blokady cyklicznego Marszu Niepodległości
W poniedziałek do Sejmu wpłynął poselski projekt noweli ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym oraz ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami.
Projekt został przygotowany przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Przewiduje on, że odwołanie członków organów zarządzających spółek o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa i regionu: PERN, Orlen, PSE, Gaz-System, Polfa Tarchomin, może nastąpić wyłącznie po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady do spraw bezpieczeństwa strategicznego.
Pod projektem podpisało się 30 posłów PiS, a sprawozdawcą jest poseł Wojciech Zubowski, członek sejmowej komisji ds. energii i aktywów państwowych. Zarówno rząd, jak i partia umywali ręce i przekonywali, że to nie ich pomysł.
Czytaj więcej: EWTN Polska wróciła na YouTube. Powód zablokowania wciąż nieznany
PiS wycofuje się z projektu
Dzisiaj rzecznik PiS Radosław Fogiel poinformował, że klub PiS wycofuje projekt.
Po pogłębionej analizie okazało się, że są wątpliwości natury konstytucyjnej i projekt dotyczący utworzenia rady ds. bezpieczeństwa strategicznego nie będzie procedowany
– poinformował rzecznik PiS Radosław Fogiel.
Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin tłumaczył, że analiza i dyskusja wewnątrz klubu doprowadziły do tego, żeby wycofać projekt.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
rmf24.pl