Polska postawi kolejną barierę na granicy? Tym razem chodzi o obwód kaliningradzki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Graniczna

Mur na granicy polsko-białoruskiej / Fot. Twitter/Straż Graniczna

Polska rozważa wzniesienie podobnego szlabanu granicznego, jak ten zbudowany na granicy z Białorusią.
  • Pojawiły się doniesienia, że Rosja organizuje tranzyt nowych fal imigrantów z Azji i Afryki.
  • Według doniesień, lotnisko w obwodzie kaliningradzkim podpisało umowy z syryjskimi, tureckimi i białoruskimi liniami lotniczymi.
  • Sobolewski podkreślił, że Polska jest gotowa na to zagrożenie.
  • Zobacz też: Szlachetny Piątek. Już 28 października załóż biały element garderoby

Polska rozważa budowę bariery na granicy z rosyjskim obwodem kaliningradzkim, podobnej do tej zainstalowanej wzdłuż granicy kraju z Białorusią, po tym jak media doniosły ostatnio o napływie migrantów do rosyjskiej enklawy.

Sekretarz generalny partii rządzącej Krzysztof Sobolewski powiedział Polskiemu Radiu, że kraj będzie musiał wzmocnić swoje siły wzdłuż tej części granicy i musi również rozważyć budowę podobnej bariery granicznej jak ta na odcinku polsko-białoruskim.

Pojawiły się doniesienia, że Rosja organizuje tranzyt nowych fal imigrantów z Azji i Afryki. Według doniesień, lotnisko w obwodzie podpisało umowy z syryjskimi, tureckimi i białoruskimi liniami lotniczymi, co może wskazywać, że służby specjalne przywożą imigrantów, którzy będą kierowani do Europy.

Szturm

Sobolewski podkreślił, że Polska jest gotowa na to zagrożenie.

Pokazaliśmy, że szturm z Białorusi nie przyniósł spodziewanych przez Putina i Łukaszenkę efektów. Będziemy musieli wzmocnić nasze siły na odcinku granicy z Kaliningradem i zastanawiać się nad wybudowaniem podobnych umocnień granicznych jak na odcinku polsko-bałoruskim. Musimy zrobić wszystko, aby ta wojna hybrydowa z użyciem nielegalnych imigrantów nie udała się.

Powiedział też, że na granicy polsko-białoruskiej wciąż nie jest spokojnie. Jego zdaniem trwająca wojna hybrydowa jest odpryskiem od rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Polsat news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY