PKP Intercity inwestuje w pociągi. PESA dostarczy, aż 16 lokomotyw

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

PKP Intercity podpisało umowę ze spółką PESA Bydgoszcz na zakup 16 nowych lokomotyw dwunapędowych. Będą to pierwsze takie pojazdy we flocie największego polskiego przewoźnika.

Lokomotywy mają trafić do PKP Intercity w ciągu 4 lat, a pierwsza spośród nich w terminie 30 miesięcy. Obecny na podpisaniu umowy minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, podkreślał, że Polska jest liderem w inwestycjach kolejowych w Europie.

To dzieje się za przyczyną naszych partnerów biznesowych, innowacyjnych przedsiębiorstw, a także za przyczyną wszystkich, którzy bardzo wysoko postawili sobie poprzeczkę. Wśród nich znajdują się PKP Intercity oraz zakłady PESA w Bydgoszczy. Cieszę się, że możemy realizować założony wcześniej program i możemy przedkładać polskim pasażerom kolejną ofertę nowoczesnych, bezpiecznych, komfortowych wagonów, pociągów oraz lokomotyw

– przekazał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Wartość umowy wynosi ponad 554 miliony zł. To kolejny element współpracy między PKP Intercity i PESĄ.

Łącznie z umową zawartą w środę spółka Skarbu Państwa zleciła bydgoskiej firmie zamówienia warte blisko 3 miliardy złotych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY