Australia: Rząd płaci koszty pogrzebów osób, które zmarły po przyjęciu szczepionek na COVID

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pogrzeb

Pogrzeb / Fot. Pixabay

Australijczyk, którego bliska osoba zmarła po przyjęciu szczepionki na COVID-19, może otrzymać od rządu płatność za koszt pogrzebu.
  • Australijski rząd oferuje opłacenie z podatków kosztów pogrzebów osób, które zmarły po przyjęciu szczepionek na COVID-19.
  • Oficjalna strona internetowa australijskiego rządu posiada instrukcję, co jest wymagane, aby móc otrzymać płatność.
  • “Jeśli Twoje roszczenie wiąże się ze śmiercią, dowiedz się, czego możesz się domagać w polityce programu roszczeń dotyczących szczepionki COVID-19 (…)”.
  • Zobacz też: Dziś konferencja z udziałem premiera odnośnie odbudowy Ukrainy

Na oficjalnej stronie internetowej australijskiego rządu znajduje się lista kosztów, o które może się ubiegać osoba kwalifikująca się do “programu roszczeń dotyczących szczepionki COVID-19”. Wśród nich wymienione są “wypłaty dla zmarłych biorców szczepionki covid-19 i koszty pogrzebu”.

(…) Jeśli Twoje roszczenie wiąże się ze śmiercią, dowiedz się, czego możesz się domagać w polityce programu roszczeń dotyczących szczepionki COVID-19 (…).

Jak informuje rządowa strona, w przypadkach związanych ze śmiercią Australijczyk może być uprawniony do płatności i wsparcia w zakresie kosztów pogrzebu bliskiej osoby zmarłej.

Rząd zapłaci za pogrzeb

Na stronie widnieje instrukcja, co jest do tego potrzebne.

Przed złożeniem wniosku należy poprosić lekarza o wypełnienie raportu medycznego w ramach programu szczepień szczepionki COVID-19. Dokument ten będzie potrzebny jako dowód przy składaniu wniosku. Odpowiedzi lekarza są nam potrzebne do oceny roszczenia.

Wraz z roszczeniem należy dostarczyć odpowiednie dokumenty, między innymi akt zgonu osoby zmarłej lub zaświadczenie lekarskie o przyczynie zgonu, dowód, że działa się w imieniu zmarłego oraz dowód poniesionych kosztów pogrzebu.

Musisz wykazać swoje rzeczywiste koszty związane z pogrzebem. Pamiętaj, aby odliczyć wszelkie kwoty, które otrzymałeś lub otrzymasz od osób trzecich.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Services Australia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY