Rzońca: Mamy w Polsce agentów wpływu [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bogdan Rzońca

Bogdan Rzońca / Fot. PAP/Rafał Guz. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Nie możemy dać się zepchnąć do roli państw, które będzie zwasalizowane, które będzie przyjmować tylko polecenia" - mówił w Dniu na żywo w MN Bogdan Rzońca, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Polska suwerenność

“Suwerenność jest zagrożona, trzeba o tym wyraźnie i głośno mówić. Niestety, mamy w Polsce agentów wpływu tego zagrożenia, kiedy patrzę na niektórych moich kolegów europosłów, którzy prezentują zdanie o potrzebie jednego państwa, jednej konstytucji, że Śląsk nie powinien być polski. Niepodległość jest zagrożona, musimy szeroko otwierać oczy i patrzeć, którędy to zagrożenie nadchodzi. Są polscy politycy, którzy są na garnuszkach innych środowisk proeuropejskich, którzy za medal, poklepanie po ramieniu, będą mówić to, co chcą twórcy jednego, wielkiego, przyszłego państwa” – mówił Rzońca.

Rozwój pod rządami Zjednoczonej Prawicy

“Własna suwerenność i niepodległość gwarantuje Polsce i Polakom taki rozwój, z jakim mamy do czynienia w ostatnich latach pod rządami Zjednoczonej Prawicy. Mamy swoje ambicje gospodarcze, przeganiamy już będące w kryzysie kraje południa, takie jak Grecja czy Portugalia, co jeszcze wiele lat temu nam się nie śniło. Dziś jesteśmy w lepszej sytuacji niż te kraje” – dodawał europoseł PiS.

Twarde stanowisko wobec Brukseli

“Nadchodzi taki czas. Zacznijmy od tego, że pan premier Morawiecki próbował uzgodnić wiele kwestii. Każde działanie, każdy środek, który umożliwi Polsce normalne funkcjonowanie w Unii Europejskiej, funkcjonowanie zgodne z traktatami jest właściwe. Nie możemy dać się zepchnąć do roli państw, które będzie zwasalizowane, które będzie przyjmować tylko polecenia” – wskazywał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY