Kita: Meloni pokazała swoją pozycję [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kacper Kita w MN

Kacper Kita w MN / Fot. You Tube/ Media Narodowe

"Meloni chciała pokazać swoją pozycję i niezależność tym, że nie dała Salviniemu jego ukochanego resortu" - mówił w Dniu na żywo w MN Kacper Kita, publicysta Nowego Ładu.

Gabinet Meloni

“Tajani i Salvini dostali stanowiska wicepremierów. Salvini jest szefem Legi, Tajani jest wiceszefem Forza Italia. Berlusconi ma już 86 lat i sam był już premierem, więc było wiadomo, że do rządu nie wejdzie. Istotną informacja jest, że Salvini nie został tak jak chciał ministrem spraw wewnętrznych, tylko ministrem infrastruktury, ale MSW dostał przedstawiciel jego partii. To kompromis – Meloni chciała pokazać swoją pozycję i niezależność tym, że nie dała Salviniemu jego ukochanego resortu” – mówił Kacper Kita.

Wotum zaufania to formalność?

“Nie do końca. Niewątpliwie, centroprawica ma ogromną przewagę w obu izbach, natomiast już na etapie wyboru przewodniczącego senatu była sytuacja, w której większość senatorów Forza Italia nie zagłosowało za kandydatem Braci Włochów. To było związane z negocjacjami dotyczącymi składu rządu. Teoretycznie to powinna być formalność, natomiast do końca mogą się pojawiać próby wywalczenia czegoś dla siebie, bo pamiętajmy, że nie mamy jeszcze wiceministrów. Jednak na 95% powinno to zostać przegłosowane” – dodawał gość MN.

Priorytety nowego rządu

“Na pewno czymś co Meloni przedstawiała jako swój priorytet to polityka prorodzinna. Zapowiadała rozbudowanie wsparcie dla rodzin poprzez świadczenia i ulgi podatkowe. Wyzwaniem będzie polityka zagraniczna. Trwa wojna, ale również kwestie relacji z Unią Europejską. Centroprawica miała przeprowadzać zmiany w gospodarce, mieli obniżać część podatków, na ile będzie to możliwe w warunkach kryzysu – zobaczymy” – wskazywał publicysta.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY