Minister ds. UE: Pełną odpowiedzialność za obecny kryzys gospodarczy ponosi Rosja

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szymon Szynkowski vel Sęk

Szymon Szynkowski vel Sęk / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Komentując szczyt, Szynkowski oznajmił, że dziś słucha się polskich argumentów i realizuje proponowane działania, bo widać bardzo wyraźnie, że w sprawie Rosji "mieliśmy rację, a inni się mylili".
  • Minister do spraw unijnych Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział, że konkluzje szczytu Rady Europejskiej odzwierciedlają polskie postulaty.
  • Wszystkie państwa UE stwierdziły, że za wywołaną przez działania ich rządów inflację odpowiada Rosja.
  • Twierdzenie inaczej jest według ministra “rosyjską dezinformacją”.
  • Zobacz też: Po raz X Marsz Niepodległości przejdzie także w Wielkiej Brytanii

Minister do spraw unijnych Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział, że konkluzje zakończonego w piątek szczytu Rady Europejskiej odzwierciedlają polskie ambicje i postulaty, a polskie argumenty są dziś wysłuchiwane.

Konkluzje szczytu Rady Europejskiej odzwierciedlają nasze ambicje i postulaty, polskie argumenty są dziś słuchane; wszystkie państwa UE zgodziły się, że pełną odpowiedzialność za obecny kryzys geopolityczny i gospodarczy ponosi Rosja.

Komentując szczyt, Szynkowski oznajmił, że dziś słucha się polskich argumentów i realizuje proponowane działania, bo widać bardzo wyraźnie, że w sprawie Rosji “mieliśmy rację, a inni się mylili”.

Rosja drugim “covidem”?

Minister dodał, że Rosja złamała wszystkie zasady międzynarodowe i zaatakowała sąsiedni kraj. Na Ukrainie cały czas giną ludzie, atakowane są cele cywilne i infrastruktura strategiczna. Jednak ze skutkami rosyjskiej agresji na Ukrainę boryka się teraz cały świat w różnych aspektach – naruszenia porządku geopolitycznego, ale też kryzysu gospodarczego.

Z drugiej strony wszyscy mierzymy się również z rosyjską dezinformacją, która ma odsunąć od Rosji odpowiedzialność za zbrodnie i kryzys finansowy i zmęczyć europejskie społeczeństwa skutkami wojny, zdestabilizować te kraje, osłabić ich rządy i zmusić je do ustępstw. Dlatego tak ważne jest, by walczyć z tą kłamliwą propagandą, co Rada Europejska jednomyślnie podkreśliła.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wnp, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY