Kalendarium Patriotyczne Mediów Narodowych od 24 do 30 października: demonstracje, pikiety, spotkania

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay

Lewica i pseudo liberałowie żyją urojeniami sprzecznymi z historią. Powodem patologicznego zachowania odrzucenia historii przez lewicę i pseudo liberałów jest to, że historia jest sprzeczna z lewicową i pseudo liberalną kłamliwą narracją, oraz to, że historia ukazuje zbrodniczość lewicy i pseudo liberałów. Należy więc w ramach walki z lewicą i pseudo liberałami kultywować i propagować wiedzę historyczną.

24 października – poniedziałek

24 października br. odbędzie się konkurs historyczny z okazji 130. rocznicy urodzin Jana Kowalewskiego. Do udziału w quizie potrzebny jest tylko smartfon lub tablet z dostępem do internetu oraz zainstalowana i zaktualizowana aplikacja Action Track. W najbliższy poniedziałek – 24 października 2022 r. o godz. 10.45 na facebookowym profilu łódzkiego Oddziału IPN zostanie udostępniony kod QR, który należy zeskanować w aplikacji Action Track. Wszyscy uczestnicy rozpoczną rozwiązywanie quizu o tej samej porze. Quiz uruchomi się automatycznie o godz. 11.00, a zakończony zostanie o godz. 11.05. Zadaniem uczestników konkursu będzie udzielenie odpowiedzi na 10 pytań w formie jednokrotnego wyboru. Zwycięzcy otrzymają zestaw nagród rzeczowych: publikację „Generał brygady Jan Kowalewski (1892-1965) – oficer wywiadu i kryptolog. Studia i szkice” (red. D. Rogut, Łódź-Warszawa 2022), broszurę „Jan Kowalewski. Oto jest ktoś, kto odczytuje bolszewickie szyfry” oraz grę edukacyjną „Bitwa Warszawska”. Organizatorem konkursu jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi.

Na budynku Wojewódzkiego Domu Kultury im. Piłsudskiego w Kielcach (ul. Ściegiennego 2) 24 października 2022 r. odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca żołnierzy 2. Pułku Artylerii Lekkiej Legionów. Początek uroczystości o godz. 10. Tablica została ufundowana przez IPN w związku z setną rocznicą przybycia pułku do Kielc. Po zakończeniu pierwszej części uroczystości w sali widowiskowej WDK odbędzie się występ artystyczny w wykonaniu Radosława Suligi i Lecha Sulimierskiego oraz dzieci i młodzieży z kieleckich szkół.

24 października o godzinie 11.00 na Skwerze Jeńców Ostaszkowa w Katowicach (Osiedle Tysiąclecia) rozpocznie się uroczystość odsłonięcia kolejnej już tablicy edukacyjno-informacyjnej. Będzie ona poświęcona historii przedwojennej Policji Województwa Śląskiego, a w szczególności tragicznym losom naszych policjantów po 17 września 1939 r. – często ofiar zbrodni katyńskiej.

Serdecznie zapraszamy na prezentację najnowszej publikacji IPN „Generał brygady Jan Kowalewski (1892–1965) – oficer wywiadu i kryptolog” pod red. Dariusza Roguta, która odbędzie się 24 października 2022 r. o godz. 17.00 w Warszawie w Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25. Publikacja dotyczy jednego z najwybitniejszych oficerów polskiego wywiadu – gen. bryg. Jana Kowalewskiego. Zawiera 14 artykułów badaczy z różnych ośrodków naukowych w Polsce, w większości zajmujących się historią polskiego wywiadu i kontrwywiadu II Rzeczypospolitej.

Zapraszamy na dyskusję wokół nowej publikacji IPN pt. „Defensor Ecclesiae. Arcybiskup Antoni Baraniak (1904-1977)”. W spotkaniu wezmą udział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski i ks. dr Jarosław Wąsowicz, autor książki. Rozmowę poprowadzi dr hab. Konrad Białecki, naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Poznaniu. Dyskusja odbędzie się w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Krakowie (ul. Dunajewskiego 8), w poniedziałek 24 października 2022 r., początek o godz. 17.30. Wstęp wolny. Transmisja na IPNtv.

24 października 2022 r. na cmentarzu wojennym w m. Mełno (gm. Gruta) odbędzie się pogrzeb 13 żołnierzy Wojska Polskiego – śp. Antoniego Konkola oraz 12 nieznanych obrońców Ojczyzny we wrześniu 1939 r., których szczątki zostały odnalezione i ekshumowane przez Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN 13 września 2021 r.

WEI zapraszamy na debatę dotyczącą przyszłości rozwoju technologii i automatyzacji oraz reakcji społeczeństwa na zachodzące zmiany. Kwestie te poruszył Daniel Susskind w książce „Świat bez pracy”. 24.10 (poniedziałek), godz. 18:30,Złota 44, Warszawa. Prelegenci: Tomasz Wróblewski – prezes Fundacji WEI, Rafał Zaorski – założyciel Trading Jam Session, Piotr Wielgomas – prezes zarządu Bigram S.A, Mikołaj Pisarski – Prezes Zarządu Instytutu Misesa. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo.

Redakcja Nowego Ładu zaprasza na debatę pt. “Zmierzch czy świt niemieckiej Europy? Wojna na Ukrainie, poparcie Scholza dla centralizacji UE, spór o reparacje. Niemcy zdominują UE i Polskę czy ich pozycja osłabnie?”. Dyskutować nasi goście, znakomici specjaliści od Niemiec posiadający wieloletnie doświadczenie w analizowaniu i opisywaniu naszego zachodniego sąsiada: Olga Doleśniak-Harczuk – absolwentka romanistyki, slawistyki i germanistyki Humboldt Universität w Berlinie, wieloletnia korespondentka z Niemiec i Bałkanów, ekspert Instytutu Staszica, publikująca m. in. na łamach “Nowego Państwa” i niezalezna.pl, Aleksandra Rybińska – politolog, dziennikarz związana obecnie z tygodnikiem “Sieci” i portalem wPolityce.pl, specjalistka od Niemiec, Francji i Europy Zachodniej, dr Krzysztof Rak – historyk i publicysta, autor książek “Polska – niespełniony sojusznik Hitlera” i “Piłsudski: między Stalinem a Hitlerem”, w przeszłości pracownik m. in. BBN, MSZ i KPRM. Spotkanie odbędzie się w lokalu Centrum Kształcenia Młodzieży „Kuźnia” przy ul. Stawki 4B lok. U1 w Warszawie. 24 października godz. 18:30

25 października – wtorek

Oddziałowe Biuro Badań Historycznych IPN w Warszawie i Izba Pamięci Strzelecka 8 organizują ogólnopolską interdyscyplinarnej konferencję naukową pt. „Autentyzm miejsc pamięci i jego rola w kształtowaniu tożsamości narodowej”, która odbędzie się w Warszawie w Izbie Pamięci Strzelecka 8 25 października 2022 r. (wtorek).

Instytut Pamięci Narodowej w Oddział w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Muzeum Stutthof w Sztutowie. Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady (1939–1945) w ramach cyklu „Pomorze Gdańskie pod okupacją 1939‒1945” zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej „Polityka germanizacyjna niemieckich władz okupacyjnych na Pomorzu Gdańskim 1939–1945”, która odbędzie się 25–26 października 2022 r. w Gdańsku.

Zapraszamy 25 października o godz. 18:30 do Hybryd (ul. Złota 7/9, Warszawa) na oficjalną premierę książki Rafała A. Ziemkiewicza “Wielka Polska”. Spotkanie to będzie debatą nad tezami zawartymi w książce z udziałem Autora oraz przedstawicieli Think Tanków: Tomasza Wróblewskiego z Warsaw Enterprise Institute, Bartłomieja Radziejewskiego z Nowej Konfederacji, Kacpra Kity z Nowego Ładu, Piotra Trudnowskiego z Klubu Jagiellońskiego. Spotkanie poprowadzi Rafał Otoka-Frąckiewicz. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu najnowszej książki oraz zdobycia autografu Rafała Ziemkiewicza.

FSSPX w Łodzi i Stowarzyszenie Wiernych Tradycji Katolickiej im. kard. Stanisława Hozjusz zapraszają na wykład o. Tomasza de la Blanchardiere OP pt. “Czy chrześcijańskie społeczeństwo jest jeszcze możliwe?”. Wykład odbędzie się 25.10.2022 r. (wtorek) o godz. 18:00 w Łodzi, w sali konferencyjnej szkoły językowej Lloyd Woodley (ul. Narutowicza 86).

IPN zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej „«Niemcy w ręce wasze oddaję Polaków. Musimy ten naród wytępić…» Polityka germanizacyjna niemieckich władz okupacyjnych na Pomorzu Gdańskim 1939–1945”, która odbędzie się dniach 25–26 października 2022 r. w Sali kinowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (pl. W. Bartoszewskiego 1). Tematyka obrad oscylować będzie wokół wszelkich aspektów związanych z niemiecką, wielowymiarową polityką germanizacyjną realizowaną na Pomorzu w latach II wojny światowej w tym. W wydarzeniu wezmą udział badacze z całej Polski, których głównymi zainteresowaniami naukowymi są sprawy związane z II wojną światową, a w szczególności z szeroko rozumianą niemiecką polityką germanizacyjną.

PROGRAM 25 października 2022 r. (wtorek)

11.00 – 11.20 Uroczyste otwarcie konferencji (słowo wstępne dr hab. Grzegorz Berendt, prof. UG; dr Paweł Warot, Piotr Tarnowski)

11.20–11.50 – Referat wprowadzający dr hab. Piotr Semków, prof. AMW (Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte) Okupacja niemiecka na Pomorzu Gdańskim – specyfika, trudności i postulaty badawcze

11.50-12.00 – dyskusja

Sesja 1: Perspektywy polityczne i prawne okupacji Pomorza

12.00-13.00 Panel I

12.00-12.20 Dr Wojciech Wichert (OBBH IPN Szczecin), Nazistowskie spory wokół polityki germanizacyjnej w Okręgu Rzeszy Gdańsk-Prusy Zachodnie

12.20-12.40 Dr Mateusz Maleszka (OBBH IPN Bydgoszcz), Teorie rasowe Hansa F. K. Günthera (1891-1968) i ich rola w polityce okupacyjnej Pomorza

12.40-13.00 Dr Tomasz Ceran (OBBH IPN Bydgoszcz), “W podwójnym cieniu?”. (Nie)obecność Pomorza Gdańskiego w historiografii okupacji niemieckiej w Polsce

13.20-14.00 Panel II

13.20-13.40 Grzegorz Sieklucki (Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie), Próba ujęcia statusu jednostki na ziemiach Pomorza Gdańskiego 1939-1945 na tle stosunków polsko-niemieckich w dwudziestoleciu międzywojennym

13.40-14.00 Dr Konrad Graczyk (BBH IPN Warszawa/Uniwersytet Śląski), Sąd Specjalny w Gdańsku (Sondergericht Danzig) i jego przewodniczący

Dyskusja 14.00-14.20

Sesja 2:

Studia przypadku i biografie

15.10 – 15.50 Panel III

15.10-15.30 Dr Marcin Owsiński (Muzeum Stutthof), Lotnicze zdjęcia obozu Stutthof z czasów II wojny światowej

15.30-15.50 Dr Tomasz Gliniecki (Muzeum Stutthof), Niemiecki obóz przejściowy dla ludności cywilnej w Stutthofie w pierwszych miesiącach 1945 roku. Perspektywa wspomnieniowa

16.10 – 17.40 Panel IV

16.10-16.30 Prof. dr hab. Piotr Madajczyk (ISP PAN), Koncepcja genocydu w badaniach nad niemiecką polityką okupacyjną na Pomorzu Gdańskim

16.30-16.50 Dr hab. Grzegorz Bębnik (OBBH IPN Katowice), Nie tylko Sonderfahndungsbuch Polen. Mieszkańcy Pomorza Gdańskiego w niemieckich publikacjach gończych w początkach II wojny światowej (Online)

16.50-17.10 Dr Filip Gańczak (IPN Warszawa), Ludolf von Alvensleben nieukarany kat Pomorza i Kujaw

17.10-17.30 Dyskusja

26 października – środa

W związku z 80. rocznicą niemieckiej Aktion Reinhardt 26 października 2022 r. w Pińczowie (woj. świętokrzyskie) odbędą się uroczystości upamiętniające Żydów z Ziemi Pińczowskiej – ofiary Holokaustu. O godz. 10 przed budynkiem Starej Synagogi w Pińczowie (ul. Klasztorna 8) rozpocznie się modlitwa za zmarłych, po której nastąpi odsłonięcie tablicy, upamiętniającej pińczowskich Żydów, wymordowanych przez niemieckich okupantów. Tablica została ufundowana przez IPN. W budynku synagogi zostanie otwarta wystawa „Żydzi – przedwojenni mieszkańcy Pińczowa”, a w sali kinowej Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury (ul. Piłsudskiego 2A, godz. 12) kustosz Muzeum Regionalnego Renata Urban wygłosi prelekcję pt. „Historia społeczności żydowskiej w Pińczowie”, po której zaplanowano spotkanie z Jadwigą Gałązka, członkinią Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu. Na zakończenie zebrani będą mogli wziąć udział w degustacji potraw tradycyjnej kuchni żydowskiej. O godz. 17 w sali kinowej PSCK rozpocznie się występ zespołu Chmielnikers.

Oddział IPN w Krakowie i Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” zapraszają 26 października 2022 r. o godz. 18 na wykład pt. „Polskie Państwo Podziemne w Krakowie w latach 1939-1945”, który wygłosi Tomasz Stachów, zastępca kierownika filii oddziału IV Muzeum Krakowa „Ulica Pomorska”. Zapraszamy do siedziby Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).

Instytut Pamięci Narodowej w Oddział w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Muzeum Stutthof w Sztutowie. Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady (1939–1945) w ramach cyklu „Pomorze Gdańskie pod okupacją 1939‒1945” zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej „«Niemcy w ręce wasze oddaję Polaków. Musimy ten naród wytępić…» Polityka germanizacyjna niemieckich władz okupacyjnych na Pomorzu Gdańskim 1939–1945”, która odbędzie się dniach 25–26 października 2022 r. w Sali kinowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (pl. W. Bartoszewskiego 1).

PROGRAM 26 października 2022 r. (środa)

Sesja 3:

Eksterminacja ludności na Pomorzu. Perspektywy

9.00-10.40 Panel V

9.00-9.20 Dr hab. Grzegorz Berendt, prof. UG (Uniwersytet Gdański/Muzeum II Wojny Światowej), Na obrzeżach zagłady. Niemiecka polityka antyżydowska w Okręgu Rzeszy Gdańsk-Prusy Zachodnie

9.20-9.40 Dr Izabela Mazanowska (OBBH IPN Bydgoszcz), Mniszek i inne miejsca straceń w powiecie świeckim jesienią 1939 r.

9.40-10.00 Tomasz Jankowski (Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Gdańsku), Chojnice 1945. Jedna z ostatnich niemieckich zbrodni na Pomorzu Gdańskim

10.00-10.20 Wojciech Łukaszun (Muzeum II Wojny Światowej), Maksymilan Kuffel. Ofiara zbrodni pomorskiej 1939 r.

10.20-10.40 Dyskusja

Sesja 4:

Gospodarka okupacyjna na Pomorzu

11.00-12.30 Panel VI

11.00-11.20 Dr hab. Stanisław Meducki, prof. PŚk (Politechnika Świętokrzyska), Gospodarka Polski pod okupacją niemiecką. „Ziemie wcielone do III Rzeszy”, a Generalne Gubernatorstwo

11.20-11.40 Mateusz Kubicki (OBBH IPN Gdańsk/Uniwersytet Gdański), Niemiecka okupacyjna gospodarka na Kociewiu w latach II wojny światowej

11.40-12.00 Dr Danuta Drywa (Muzeum Stutthof), Robotnicy przymusowi z Okręgu Rzeszy Gdańsk-Prusy Zachodnie wśród więźniów AEL Stutthof kategorii „Erziehung”

Sesja 5:

Konspiracja i struktury PPP na Pomorzu

12.30 – 14.10 Panel VII

12.30-12.50 Prof. dr. hab. Andrzej Gąsiorowski (Uniwersytet Gdańsk/Muzeum Stutthof), Konspiracja pomorska z lat 1939-1945. Specyfika, zasięg i najważniejsze kierunki działalności

12.50-13.10 Dr Artur Jendrzejewski (ZSO Nr 1 w Pruszczu Gdańskim), Opór mieszkańców Kociewia wobec niemieckiej polityki w latach 1939-1945 na wybranych przykładach

13.10-13.30 Dr hab. Piotr Niwiński, prof. UG (Uniwersytet Gdański/OBBH IPN Gdańsk), Akcja scaleniowa struktur konspiracyjnych na Pomorzu Gdańskim

13.30-13.50 Dr Marek Szymaniak (Muzeum II Wojny Światowej), Specyfika budowy antykomunistycznych struktur konspiracyjnych na Pomorzu Gdańskim u kresu okupacji niemieckiej

13.50-14.10 Dyskusja

Sesja 6:

Wpływ okupacji niemieckiej na powojnie Pomorza

14.30 – 15.30 Panel VIII

14.30-14.50 Prof. dr hab. Bogdan Chrzanowski (Uniwersytet Gdański/Muzeum Stutthof), Niemiecka Lista Narodowościowa. Dramat ludności Pomorza

14.50-15.10 Dr Jan Hlebowicz (OBBH IPN Gdańsk), „Kompromitująca informacja”. Wykorzystanie faktu obecności duchownych rzymskokatolickich na DVL w czasie II wojny światowej w procesie tworzenia ruchu księży „patriotów” (na przykładzie województwa gdańskiego 1945-1956)

15.10-15.30 Dyskusja i zakończenie konferencji

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Oddziałowe Biuro Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić do udziału w konferencji naukowej „Zakłady HCP w XX wieku”, która odbędzie się 26 października 2022 r. w Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN w Poznaniu. Celem konferencji jest przybliżenie różnych aspektów funkcjonowania Zakładów HCP w burzliwych dekadach XX wieku.

Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają na spotkanie promocyjne książki Józefa Rokickiego „Blaski i cienie bohaterskiego pięciolecia”. Książka ukazała się nakładem naszego Instytutu oraz Wydawnictwa Neriton. Wydarzenie odbędzie się w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego w środę, 26 października br., o godz. 18:00. W dyskusji wezmą udział: dr hab. Krzysztof Kosiński, prof. IH PAN, dr hab. Tadeusz P. Rutkowski, prof. UW, dr Karol Mazur, MPW. Wstęp wolny. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki w atrakcyjnej cenie.

27 października – czwartek

W czwartek 27 października 2022 r. o godz. 16:00 zapraszamy na odsłonięcie ufundowanej przez IPN tablicy upamiętniającej Konrada Doberschuetza na froncie kamienicy, w której mieszkał przy ul. 28 Czerwca 1956 nr 115. Po uroczystości w Przystanku Historia IPN przy ul. Dąbrowskiego 29 o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie poświęcone poecie wyklętemu. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wspólnie zobaczyć film dokumentalny „Zakazana poezja” w reżyserii Zbysława Kaczmarka poświęcony Konradowi Doberschuetzowi, i wysłuchać prelekcji dr. Piotra Grzelczaka. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

27 października 2022, w Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego UNESCO, w Centrum Prasowym Foksal (ul. Foksal 3/5 w Warszawie) odbędzie się konferencja naukowa organizowana przez Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej. Obrady zostały objęte patronatem honorowym Polskiego Komitetu do spraw UNESCO

PROGRAM KONFERENCJI:

10.00–10.10 – rozpoczęcie konferencji

10.10–10.35 – Tomasz Stempowski (AIPN); Nie-do-widzenia: fotografie polskiego aparatu represji z lat 1944-1989 i ich dalsze losy

10.35–11.00 – mł. insp. mgr inż. Piotr Trojanowski (Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji); Fotografia kryminalistyczna – od miejsca zdarzenia do sali sądowej

11.00–11.10 – przerwa kawowa

11.10–11.35 – dr hab. Stanisława Trebunia-Staszel (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ); Obrazy opresją naznaczone. Fotografie z nazistowskich badań rasowych i ludoznawczych na Podhalu w relacjach świadków II wojny światowej

11.35–12.00 – dr hab. Monika Golonka-Czajkowska (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ); Co kryje ubecka teczka? Alternatywna strategia prezentacji dokumentacji osobowej aparatu bezpieczeństwa

12.00–12.25 – dr Karolina Dziubata-Smykowska (Instytut Antropologii i Etnologii UAM); Dziedzictwo cyfrowe, wolny dostęp i problematyka digitalizacji. Działalność i zbiory Archiwum Etnograficznego przy Instytucie Antropologii i Etnologii UAM

12.25–13.15 – przerwa obiadowa

13.15–13.40 – dr inż. arch. Piotr Wróbel (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego); Fotografia architektoniczna. Między artystyczną kreacją a naukową dokumentacją

13.40–14.05 – dr Piotr Śmiałowski (FINA); Fototeka FINA jako źródło badań nad nieurzeczywistnioną historią kina PRL

14.05–14.30 – dr Paweł Miedziński (OBBH IPN w Szczecinie); Centralna Agencja Fotograficzna – fabryka zdjęć

14.30–15.00 – dyskusja

15.00 – zakończenie konferencji.

UWAGA! WYMAGANA REJESTRACJA! Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres: [email protected]

Radosław Morawski

ul. Kłobucka 21

IPN Budynek B, pok. 056

02-699 Warszawa

tel. 22 566 25 97

27-30 października czwartek, piątek, sobota, niedziela

Wydawnictwo Capital na 25. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie 2022

EXPO Kraków. Stoisko Wydawnictwa Capital nr C15. Gośćmi stoiska będą: Grzegorz Braun, Jarosław Kornaś, Ireneusz T. Lisiak, Stanisław Michalkiewicz, Marcin Rola.

Czwartek 27.10. 10:00 – 17:00

Piątek 28.10. 10:00 – 19:00

Sobota 29.10. 10:00 – 19:00

Niedziela 30.10. 10:00 – 17:00

Wydawnictwo IPN na Targach Książki w Krakowie – 27-30 października 2022. Nowości, bestsellery, spotkania z autorami i redaktorami, warsztaty dla najmłodszych – zapraszamy do odwiedzenia stoiska Wydawnictwa IPN na 25. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie (27-30 października 2022 r.) . Przygotowaliśmy promocję, a nawet książki w cenie już od złotówki. Stoisko Wydawnictwa IPN (B35) znajdziecie w hali „Dunaj”. Tym razem w wielkim czterodniowym spotkaniu w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9) weźmie udział aż 470 wydawców, kilkudziesięciu autorów książek, a przez targowe stoiska przewiną się zapewne dziesiątki tysięcy czytelników z całego kraju. W tym towarzystwie nie mogło zabraknąć Wydawnictwa IPN.

Spotkaj się z autorem

► CZWARTEK, 27 października 2022

godz. 15-16 – Krzysztof Pięciak, W oddziale „Babinicza”. Działalność oddziału Konspiracyjnego Wojska Polskiego „Jastrzębie”/„Oświęcim” i losy jego partyzantów

► PIĄTEK, 28 października 2022

godz. 12-13 – Marcin Krzek-Lubowiecki, Wydawnictwo Myśli Nieinternowanej. Dzieje niezależnej oficyny w latach 1982-1989

godz. 14-15 – Joanna Lubecka, Niemiecki zbrodniarz przed polskim sądem. Krakowskie procesy przed Najwyższym Trybunałem Narodowym

godz. 15-16 – Maciej Zakrzewski, Rewolucja konserwatywna – przypadek polski. Myśl polityczna środowiska „Buntu Młodych” i „Polityki” (1931-1939)

► SOBOTA, 29 października 2022

godz. 11-12 – Dawid Golik, Od września do października. Kampania polska 1939

godz. 13-14 – Wojciech Paduchowski, Karły pod krzyżem. Nowohucki Kwiecień ’60

godz. 14-15 – Monika Komaniecka-Łyp, Obserwacja w służbie SB. Studia i szkice

godz. 16-17 – Michał Wenklar, Z powrotem w Krakowie. 150 lat jezuitów przy ul. Kopernika (1868-2018)

► NIEDZIELA, 30 października 2022

godz. 12 – Jarosław Molenda, Alfred Szklarski – sprzedawca marzeń. Pierwsza biografia twórcy przygód Tomka Wilmowskiego

30 października – niedziela

Podczas tegorocznego koncertu zaduszkowego w Teatrze Muzycznym zaprezentowany zostanie spektakl „Irena” o Irenie Sendlerowej. Zapraszamy w niedzielę 30 października o godz. 19:00.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY