Boris Johnson zrezygnował z ubiegania się o stanowisko premiera

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Boris Johnson

Boris Johnson / Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W niedzielny wieczór były premier ogłosił, że nie jest to właściwy czas na powrót.
  • Niedawno Liz Truss zrezygnowała ze stanowiska premiera brytyjskiego rządu.
  • Media donosiły o tym, że Boris Johnson, który sam wcześniej ustąpił, rozważa start w wyborach na lidera Partii Konserwatywnej.
  • Teraz media donoszą, iż prawdopodobnie to poseł Rishi Sunak zostanie następnym premierem.
  • Zobacz też: Po raz X Marsz Niepodległości przejdzie także w Wielkiej Brytanii

Niedawno Liz Truss zrezygnowała ze stanowiska premiera brytyjskiego rządu. Media donosiły o tym, że Boris Johnson, który sam wcześniej ustąpił, rozważa start w wyborach na lidera Partii Konserwatywnej (która nie ma z konserwatyzmem nic wspólnego). W niedzielny wieczór były premier ogłosił, że nie jest to właściwy czas na powrót.

Jest spora szansa, że odniósłbym sukces w wyborach wśród członków Partii Konserwatywnej i że rzeczywiście byłbym z powrotem na Downing Street w piątek. Jednak w ostatnich dniach doszedłem, niestety, do wniosku, że to nie byłoby po prostu właściwe posunięcie. Nie można rządzić skutecznie jeśli nie ma się zjednoczonej partii w parlamencie.

Rishi Sunak

Media donoszą, iż prawdopodobnie to poseł Rishi Sunak zostanie następnym premierem. Napisał na Twitterze:

Chociaż zdecydował się nie kandydować ponownie na premiera, mam szczerą nadzieję, że nadal będzie miał swój wkład w życie publiczne w kraju i za granicą. Boris Johnson zapewnił brexit i wspaniały program szczepień. Poprowadził nasz kraj przez niektóre z najtrudniejszych wyzwań, z jakimi kiedykolwiek mieliśmy do czynienia, a następnie zajął się Putinem i jego barbarzyńską wojną na Ukrainie. Zawsze będziemy mu za to wdzięczni.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wnp, RMX News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY