Nieporządek w niemieckiej poczcie. Opóźnienia przesyłek wpłynęły nawet na wybory

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Stralsund

Stralsund / Fot. Wikimedia Commons

Dokumenty do głosowania nie mogły być dostarczone na czas na zbliżające się wybory burmistrza.

W wielu rejonach Niemiec poczta jest opóźniona od miesięcy – czasem o tygodnie. W Berlinie kilka dzielnic zgłosiło problemy, na przykład w dzielnicy Britz, według Niemieckiej Agencji Prasowej dostawa powinna była nastąpić dwa i pół tygodnia wcześniej.

Przypadki opóźnień w dostawach odnotowano także w regionach Dolnej Saksonii, Bremy, Hamburga i Szlezwiku-Holsztynu. Urzędnicy z okręgu Konstanz napisali list ze skargą do Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Technologii. Dokumenty do głosowania nie mogły być dostarczone na czas na zbliżające się wybory burmistrza.

Władze Bonn poinformowały, że we wrześniu wpłynęło prawie 5 tys. skarg pocztowych. W trzecim kwartale było ich zatem łącznie około 11,5 tys. Od początku tego roku do władz poczty w Bonn trafiło 20,4 tys. skarg.

Problemy zdrowotne i braki kadrowe

Oświadczenia poczty są wszędzie podobne – firma powołuje się na nieobecności związane z problemami zdrowotnymi pracowników i braki kadrowe.

Pojawiło się dużo głosów krytyki ze strony społeczeństwa.

W Holzheim (…) nic już nie dochodzi, a kiedy coś się pojawia, to są to listy należące do innego adresata.

Alexander Edenhofer, rzecznik Grupy Deutsche Post DHL, mówi:

Niestety, musimy przyznać, że w niektórych regionach występują problemy, szczególnie z dostarczaniem listów. Powodem jest znacznie wyższa absencja pracowników, spowodowana infekcjami koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja, Germany detail zero

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY