Nielegalni migranci przybywają do Hiszpanii… na skuterach wodnych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Flickr

W ostatnich miesiącach wzrosła popularność używania skuterów wodnych przez imigrantów, którzy nielegalnie przedostają się do Hiszpanii z wybrzeży Maroka.

To, co może wyglądać jak zamożny turysta cieszący się jazdą na skuterze wodnym u wybrzeży Hiszpanii, może być w rzeczywistości nielegalnym imigrantem z wystarczającą liczbą pieniędzy, aby pozwolić sobie na taką podróż.

W ostatnich miesiącach wzrosła popularność używania skuterów wodnych przez imigrantów, którzy nielegalnie przedostają się do Hiszpanii z wybrzeży Maroka. Jak podaje serwis informacyjny Bladi, siły bezpieczeństwa kraju mają trudności z wykryciem tych urządzeń na radarach, co utrudnia zatrzymywanie migrantów i przemytników ludzi.

W ostatnich tygodniach zwielokrotniły się przyjazdy Marokańczyków na półwysep przy użyciu skuterów wodnych. Urządzenia te są wykorzystywane przez organizacje przestępcze zajmujące się handlem ludźmi, które pobierają do 10 000 euro za bilet.

Skuterem przez Morze Śródziemne

Źródła organów ścigania opisują migrantów jako “ofiary” sieci przestępczych, które promują skutery wodne jako skuteczny sposób na dotarcie do europejskich wybrzeży. Mówią, że ci migranci

nie są świadomi niebezpieczeństwa, na które się narażają, wybierając się w taką podróż, ponieważ skutery wodne działają w specyficzny sposób, który różni się w zależności od liczby osób, prędkości i fal.

Podczas gdy skutery wodne są drogie w zakupie i niosą ze sobą własne ryzyko związane z działaniem na otwartym oceanie, ich mały rozmiar i zwinność ułatwia nielegalne przybycie dla migrantów z wystarczającą liczbą pieniędzy.

Według danych opublikowanych przez hiszpańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, w pierwszych dziewięciu miesiącach 2022 roku do Hiszpanii przybyło 23 197 migrantów, w porównaniu z 28 729 w tym samym okresie 2021 roku. Z drugiej strony strumień migracyjny nieoczekiwanie wzrósł o ponad 23 procent poprzez szlaki lądowe, w tym przez Ceutę i Melillę, w pierwszych trzech kwartałach tego roku, osiągając 1 969 migrantów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMX news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY