Dymisja szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Materka: “Zostawiam służbę doskonale przygotowaną”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dymisja Materki ze służb wywiadowczych

Maciej Materka / Fot. Twitter

Generał brygady Maciej Materka podjął decyzję o rezygnacji z pełnienia funkcji szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. O szczegółach informuje oświadczenie, które pojawiło się na stronie internetowej służby.
  • Po prawie 5 latach urzędowania dotychczasowy szef Służb Kontrwywiadu Wojskowego Maciej Materka złożył dymisję.
  • Podziękował on żołnierzom, pracownikom cywilnym i funkcjonariuszom za wspólną służbę.
  • Wcześniej w sierpniu rezygnację złożył szef Agencji Wywiadu Piotr Krawczyk.
  • Zobacz także: Trzaskowski rozmawiał z fejkowym Kliczką. Prokuratura odmawia śledztwa

Dotychczasowy szef Służb Kontrwywiadu Wojskowego Maciej Materka złożył swoją rezygnację 20 października na ręce premiera Morawieckiego. W oświadczeniu podziękował za pomoc w trakcie pełnienia swoich obowiązków. Wyraził wdzięczność pod adresem żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Dodał, że nie zrezygnuje z aktywności w obszarze bezpieczeństwa w sferze publicznej.

Szanowni Państwo,W dniu 20 października 2022 roku podjąłem decyzję o zakończeniu służby i na ręce Prezesa Rady Ministrów złożyłem rezygnację z funkcji Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Po prawie 5 latach pracy na tym stanowisku pozostawiam Służbę ukompletowaną, dobrze wyposażoną i doskonale przygotowaną do realizacji jej ustawowych zadań, a przede wszystkim gotową do stawienia czoła bieżącym zagrożeniom i wyzwaniom

– czytamy w oświadczeniu Macieja Materki.

Czytaj więcej: Rumunia łączy siły z Azerbejdżanem ws. budowy terminala LNG

Dymisja Szefa Wywiadu

W sierpniu rezygnację złożył szef Agencji Wywiadu – Piotr Krawczyk. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn twierdził, że z powodów osobistych.

Dziennikarze RMF FM informowali jednak, że dymisja Krawczyka mogła mieć związek ze śledztwem ws. afery dotyczącej zakupu respiratorów przez Ministerstwo Zdrowia od handlarza bronią powiązanego ze służbami.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl, tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY