Włochy: Rząd uzna surogację za granicą za przestępstwo?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Maurizio Gasparri

Maurizio Gasparri / Fot. Twitter

Senator złożył projekty ustaw, w tym uznającej surogację za granicą za przestępstwo.
  • Włoski senator złożył projekty ustaw: uznającej osobowość prawną dziecka w brzuchu matki, ustanawiającej narodowy dzień życia nienarodzonego oraz uznającej surogację za granicą za przestępstwo.
  • W poprzedniej kadencji Bracia Włosi złożyli z kolei projekt ustawy zobowiązującej do grzebania zwłok zmarłego dziecka nienarodzonego (…) na cmentarzu – przypomniał Kacper Kita.
  • Zobacz też: UE powołała zespół do zbadania przestępstw na Ukrainie

Publicysta Kacper Kita napisał na Twitterze, że senator włoskiej partii politycznej Forza Italia Maurizio Gasparri złożył projekty ustaw: uznającej osobowość prawną dziecka w brzuchu matki, ustanawiającej narodowy dzień życia nienarodzonego oraz uznającej surogację za granicą za przestępstwo.

Włoska partia, podobnie chyba jak rząd węgierski, “formalnie nie chce znieść aborcji na życzenie, ale <<właściwie stosować obowiązujące przepisy>>, żeby kobiety w trudnej sytuacji częściej decydowały się na zachowanie ciąży” – pisze Kacper Kita. We Włoszech legalność mordowania osób nienarodzonych “na życzenie” funkcjonuje od 44 lat.

W poprzedniej kadencji Bracia Włosi złożyli z kolei projekt ustawy zobowiązującej do grzebania zwłok zmarłego dziecka nienarodzonego (…) na cmentarzu.

Surogacja

Jeden z internautów zwrócił uwagę na trzeci wymieniony punkt – mianowicie uznanie surogacji za granicą za przestępstwo.

Nie wiem, jak oni chcą utrzymać w jakimkolwiek międzynarodowym sądzie przepisy, w których rozciągają swoją prawną jurysdykcję poza granice własnego państwa (…). To trochę jakby Polacy za posiadanie zioła karali tych, co pojechali i w Amsterdamie je kupili i spalili.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY