Triduum Różańcowe za Ojczyznę w Gietrzwałdzie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kapliczka Matki Boskiej w Gietrzwałdzie

Kapliczka Matki Boskiej w Gietrzwałdzie / Fot. Wikimedia Commons

W dniach 21 - 23 (piątek - niedziela) października w Gietrzwałdzie zorganizowane będzie XXIII Triduum Różańcowe.

Portal Krucjata Różańcowa za Ojczyznę informuje, że w dniach 21 – 23 (piątek – niedziela) października w Gietrzwałdzie zorganizowane będzie XXIII Triduum Różańcowe. 22 października to liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, a Gietrzwałd to miejsce jedynych uznanych przez Kościół Katolicki Objawień Maryjnych w Polsce.

Triduum Różańcowe w Gietrzwałdzie

Jak sama nazwa wskazuje, wydarzenie obejmuje trzy dni. Pani Urszula Strynowicz, będąca Krajowym Koordynatorem Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego, napisała:

W piątek pod przewodnictwem J. E. ks. Abpa Andrzeja Dzięgi szczególnie gorąco będziemy otaczać modlitwą naszą Ojczyznę, o nawrócenie dla Polaków, za dzieci i młodzież – zwłaszcza za tych, którzy odrzucili życie w duchu chrześcijańskim lub nie mieli możliwości poznania Pana Boga.

Triduum rozpocznie się w piątek o godzinie 19:20 modlitwą różańcową, która poprzedzi Mszę świętą. Nastąpi także Odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu i Droga Krzyżowa zakończona adorowaniem Krzyża.

Dalsze informacje

Do wszystkich Polaków, którzy nie będą mogli przyjechać do Gietrzwałdu, kieruję gorącą prośbę, aby łączyli się w modlitwie duchowo, każdy w swoim domu, przy zapalonej świecy oraz przed wizerunkiem Matki Bożej, poprzez oglądanie transmisji na żywo przez internet, otwierając stronę Sanktuarium w Gietrzwałdzie (transmisja jest całodobowa).

Szczegółowy plan Triduum Różańcowego znajduje się na stronie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

Nocleg w szkole (koszt jednego noclegu – 20,00 zł.). W sprawie noclegu bardzo proszę o zgłaszanie przyjazdu do środy 19 października, tel. 513161276.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY