Rzońca: Na obcięcie funduszy przez UE Polska może odpowiedzieć wetem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bogdan Rzońca

Bogdan Rzońca / Fot. PAP/Rafał Guz. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Przypominam, że Polska może zacząć używać prawa weta, choćby w stosunku do propozycji podatkowych, które muszę być przygotowane - powiedział.
  • “Mamy do czynienia z kolejną próbą wywierania presji na Polsce” – powiedział Bogdan Rzońca.
  • “To straszenie nas pieniędzmi, które nam się należą i powinniśmy wszystko zgodnie z prawem otrzymać”.
  • Obecnie Węgrom również grożą miliardowe cięcia, jeśli nie wprowadzą “zmian wokół korupcji i kwestii praworządności”.
  • Zobacz też: Publiczny Różaniec pod TK. Fundacja Życie i Rodzina zaprasza

Doniesienia o zablokowaniu przez Brukselę nie tylko miliardowych “funduszy na odbudowę Polski”, ale także funduszy strukturalnych i spójności pokazują, że Komisja Europejska jest zdeterminowana, by zmusić Polskę do oddania władzy europejskiemu superpaństwu – uważa europoseł Bogdan Rzońca z PiS-u w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl.

Według niego, wszystkie państwa sprzeciwiające się federalnej Europie rządzonej z Brukseli mają otrzymać “specjalne traktowanie”. Rzońca określa to “specjalne traktowanie” jako formę dyskryminacji. Aby ukarać Polskę, Komisja Europejska łamie swoje uprawnienia i nakłada na Polskę sankcje znacznie większe niż te, które UE nakłada na Rosję.

Używa się straszaka, który został wyjęty w bardzo niestosownym momencie i niezgodnie z przepisami prawa unijnego. Komisja Europejska nie ma prawa tak działać i nie może nakładać na Polskę sankcji większych niż na Rosję.

Obecnie Węgrom również grożą miliardowe cięcia, jeśli nie wprowadzą “zmian wokół korupcji i kwestii praworządności”.

“Prawo weta”

Bogdan Rzońca mówi:

Przypominam, że Polska może zacząć używać prawa weta, choćby w stosunku do propozycji podatkowych, które muszę być przygotowane.

Każde nowe pieniądze dla Komisji Europejskiej musiałyby być zatwierdzone przez kraje członkowskie, a Polska mogłaby zawetować te propozycje.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY